Noste v kapse stejný nůž jako vojáci švýcarské armády

Švýcarák nebo kapesní nůž je odpradávna nezbytnou výbavou každého dobrodruha. Kdo chodí do práce, z práce a víkendy tráví v městských barech, ten ho nejspíš nevyužije. Ale pokud se rádi vydáváte do přírody, kutíte či žijete na vesnici, určitě si ho poraďte. Otevřete s ním láhev vína, uříznete lano při kempování, nařežete špekáčky při posezení u ohně.

Do kvalitního nože se každopádně vyplatí investovat, pravděpodobně vám pak vydrží celý život. Sice si můžete koupit nůž „od Vietnamců“ za 80 korun, ale vážně máte tohle zapotřebí? Dobrý kapesní nůž pořídíte zhruba mezi 500 a 1000 korunami. A možná ho bude s láskou používat ještě váš syn.

Vsaďte na švýcarskou kvalitu

Všichni vědí, že jsou Švýcaři vyhlášení svými přesnými hodinkami. Velmi známí jsou však také díky kapesním nožům. Možná znáte švýcarské nože Victorinox, které jsou po světě asi nejproslulejší. Používá je totiž dokonce i švýcarská armáda. Značka Victorinox je synonymem pro kvalitní nůž na celý život.

Jenže jaký si vybrat?

Pod značkou Victorinox objevíte malé i velké nože a také spoustu velikostí mezi tím. Při výběru byste měli zapřemýšlet hlavně nad tím, na co budete svůj nůž používat. Jestli ho plánujete nosit po kapsách, určitě volte nějaký menší. Někdo by mohl být vyděšený, kdybyste z kapsy vytáhli nůž s devíticentimetrovou čepelí. Když si ale stejný nůž vezmete na kempování do lesa, nikdo překvapený nebude.

Kapesní nože mívají kolem 6 cm, ty největší modely naopak až 13 cm. Míry přitom uvažujeme ve stavu, kdy je nůž zavřený.

A především kde ho vybrat?

Nejsnadněji určitě online. Švýcarské nože Victorinox u nás prodává například e-shop Kentaurzbrane.cz. Kromě nožů u nich koupíte i multifunkční kleště v luxusním koženém pouzdře od značky Victorinox. A aby nepřišla zkrátka ani něžnější část populace, pod značkou Victorinox se prodávají rovněž nože do kuchyně – třeba na rajčata nebo na steaky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..