Nákupy v Číně

Zajisté jste již slyšeli, že nákupy v Číně se v určitých případech vyplatí, zejména u elektroniky, avšak víte:

 • Jak a kde nakupovat v zahraničí, konkrétně v Číně?
 • Co vše k nákupu potřebujete?
 • Platit přes PayPal nebo přímo kartou?
 • Jak zřídit účet na PayPalu?
 • Čemu se vyvarovat?
 • Jak je to se clem a DPH?
 • Jak se vyhnout platbám za dovoz?
 • Jakým obchodům se vyhnout?
 • Jaké jsou ověřené obchody?

V následujícím článku Vám nastíním problematiku nákupu v Číně a zodpovím výše uvedené otázky. Uvítáme jakékoliv dotazy.

Jak a kde nakupovat v zahraničí – v Číně?

Odpověď zní jednoduše. Není na tom nic složitého. Všechny e-shopy fungují v podstatě úplně stejně a není se tedy třeba čeho bát. Většina velkých e-shopů je přeložena často i do několika světových jazyků. Angličtinu na nich najdete téměř vždy. Doporučuji nakupovat v ověřených obchodech, protože těch podvodných je celkem dost, v miliardové Číně je jich možná i několik tisíc. O tom si však povíme dále. Pozor je potřeba dát si také na placení. Přímé platby kartou považuji za velmi nebezpečné.

Co vše k nákupu potřebujete?

K nákupu potřebujete především znalost nějakého stránkami podporovaného cizího jazyka. Nesnažte se stránky překládat přes automatické translátory, ty do češtiny neumí dostatečně dobře překládat a mohlo by z Vaší strany tak dojít k vytvoření mylného názoru nebo pochybení. Pokud si nejste svými jazykovými schopnostmi jisti, radši si k nákupu pozvěte někoho, kdo umí daný jazyk líp. Když něco objednáte špatně, počítejte s tím, že budete mít pravděpodobně hodně problémů. Poštovné je drahé a jazykové schopnosti často obou stran jsou dost na pováženou a proto se radši reklamacím vyhněte. Pozor taky na to, že v Číně neplatí zákony EU.

[sc:Adsense-responzivni]

Platit přes PayPal nebo přímo kartou?

Odpověď je jednoduchá. Plaťte, pokud to jde, výhradně přes PayPal. Snažte se neplatit přímo kartou, protože je to riskantní. Samozřejmě, pokud jako já máte zřízenou virtuální platební kartu, na které jsou navíc nastavené výrazně větší limity a je pojištěná, můžete zkusit zaplatit s ní. Touto kartou se nedá platit nikde jinde než přes internet. Fyzicky neexistuje, takže se s ní nedají vybrat v bankomatu peníze, nezaplatíte s ní u obchodníka, na obědě a ani nikde jinde než právě přes internet. Pokud platíte přes PayPal, nezadáváte v e-shopu při platbě nic víc než e-mail, takže se kromě adresy doručení obchodník žádné informace, nedozví. PayPal zde funguje jako důvěryhodná třetí strana, které lze důvěřovat. Pozor však na to, že jestli Vám přijde email od PayPalu, že máte někam napsat heslo, rozhodně ho nikdy nikam nepište, jedná se vždy o podvod.

Jak zřídit účet na PayPalu?

Účet lze zřídit velmi jednoduše pouhou registrací na stránkách https://www.paypal.com . Po registraci, která trvá pár minut, budete mít zřízený účet. Pro jednoduchý nákup stačí používat nejobyčejnější typ účtu Personal, za který se neplatí. Pouze u platby při přepočítávání peněz do jiné měny si PayPal vezme pár korun.Pokud chcete peníze i přijímat, potřebujete vyšší verzi účtu Premier, za kterou si už trochu připlatíte. Při příchozí platbě si pokud vím, odečte pár korun. Nejvyšší Business verze je pro běžného člověka zbytečná.

[sc:Adsense-responzivni]

Po registraci zadáte své údaje k platební kartě, z které PayPal převede na svůj účet pro účely verifikace účtu 50,-Kč. Po převodu uvidíte ve výpisu transakce ve své bance speciální kód u variabilního symbolu, jehož první čtyři číslice budete muset zadat do PayPalu. Tím dojde k ověření, že jste oprávněni nakládat s účtem. Pak ještě dojde k ověření emailové adresy. Jednoduše Vám přijde email s odkazem, na který kliknete, a tím bude email ověřený.

Pokud jste při registraci zvolili nevhodnou verzi účtu, tak jej můžete změnit, avšak pouze směrem nahoru, ne zpět na základní verzi. I když by to snad za určitých podmínek jít mělo, nicméně už to není tak snadné.

Samotné placení probíhá tak, že v e-shopu kliknete na ikonu PayPalu, čímž dojde k přesměrování na PayPal, kde se přihlásíte a potvrdíte platbu, která se automaticky načte do stránek. Po potvrzení se dostanete zpět na stránky obchodu, kde dokončíte transakci. Toť vše. Je to snadné a netrvá to ani tři minuty.

PayPal má jednu obrovskou výhodu, a tou je to, že po zaplacení máte 45 dnů na to, abyste zahájili spor s prodejcem. Pokud vám tedy něco nedorazí, nebo budete nespokojeni, tak můžete chtít po PayPalu vrácení peněz. Prodejci na to slyší a tak se vám budou snažit objednávku nějak napravit.

Čemu se vyvarovat?

Než něco koupíte, zjistěte si o daném produktu co nejvíce. V obchodech často mají technické informace špatně uvedené. Ne vždy to je z důvodu podvodu, ale neznalosti jazyka. U oblečení pozor na velikosti. Radši se zeptejte, jak je skutečně veliké, protože klasické značení S, M, L, X atd. nic o skutečné velikosti neřekne.  Pamatujte, že je lepší koupit větší oblečení a nechat si ho u v ČR následně založit, než nechat nastavovat. Jídlo bych osobně z takové dálky neobjednával. Ani ne tak z toho důvodu, že by se zkazilo, ale protože v Číně mají jiné hygienické předpisy.

Jak je to se clem a DPH?

Zjednodušeně lze říci, že pokud cena zboží nepřesáhne 22,- Euro, žádné clo ani DPH není třeba platit. Avšak pozor! Není to tak snadné. Více se dozvíte na stránkách celní správy. Osvobození od cla se například nevztahuje na alkohol, parfémy, toaletní vody, tabák a tabákové výrobky, takže skutečně to chce dávat pozor, jinak se Vám nákup může dost prodražit.

Jak se vyhnout platbám za dovoz?

Poštovné je bohužel dost vysoké, proto doporučuji nakupovat zboží, jehož doprava je zdarma. Takové zboží je označeno jako FREE SHIPPING. Jinak na poštovném můžete zaplatit i více jak sto korun. U takového zboží zpravidla chybí možnost sledování jeho cesty k Vám. Jinak doprava k nám může trvat jak pár dní, tak i třeba 20 dní, takže pozor na to, že pokud na zboží pospícháte, musíte si buď připlatit, nebo ho objednat dřív.

Aktualizace. Od 1.5.2016 se do celní hodnoty zboží započítává i cena dopravy. Je-li free shiping/free postage, pak se nahlédne do průvodních podkladů. Pokud zde cena není uvedená, nebo jí příjemce nedoloží, pak se vypočítá dle sazebníku České pošty. Toto platí pro všechny druhy zásilek včetně dárkových.

Jakým obchodům se vyhnout?

Na stránkách http://www.firetrust.com/en/blog/chris/the-bigger-list-of-chinese-scams najdete seznam podvodníků.

Ověřené obchody – dlouhodobě funkční

Nakonec mám zde pro Vás připravený krátký seznam ověřených čínských e-shopů.

Reklamace

Pokud Vám něco přijde nefunkční, většinou se to řeší tak, že Vám slušný prodejce pošle jiné zboží zcela zdarma, bez nutnosti poškozené zboží posílat zpět. Ono, pokud byste zpět něco posílali, tak byste se pravděpodobně nedoplatili. Avšak pozor. Od elektroniky nic nečekejte. Jednou kolega koupil zdroj s notebooku Dell za třetinovou cenu, než u nás v obchodě. Zdroj fungoval asi dva dny. Při hledání problému se nám zdroj doslova rozpadl pod rukama. Například, kolík, který se zasunuje do zásuvky, byl pouze pokovený plast, nebyl celokovový, tak jak to má být.

Tip pro obchodníky

Chcete-li nakupovat ve velkém B2B, pak je dobrý začátek na www.alibaba.com.

Největší čínský elektronický obchod Alibaba.com je obří transakční server, něco jako B2B tržiště v kombinaci s aukčním serverem jako např. eBay a on-line obchodem jako např. Amazon.com, které pokrývá široké pole B2B, B2C i C2C služeb jak z Číny navenek, tak i uvnitř Číny. Bohužel se zde najde dost podvodníků, takže opatrně. Nejdřív si firmy prověřte.

Mimo Alibaby existují také aliexpress.comglobalsources.com.

Dodatek: Jak na nákupy mobilů v Číně?

Osobně nedoporučuji nakupovat mobily v Číně. Jednak se můžete setkat s padělky, které vám mohou být na celnici zabaveny, a pak tyto telefony nepatří do oficiální české distribuce, takže vám potencionálně hrozí to, že nějaký ultra noname mobil se nemusí vůbec líbit našim operátorům. Navíc mobil z Číny nebude s největší pravděpodobností počeštěn. To se sice dá vyřešit, ale je s tím spousta problémů. Nicméně z osobní zkušenosti vím, že existuje pár lidí, kteří si kupují levné mobily z Číny doslova jako ponožky a jsou spokojení.

Pokud máte jakékoliv zkušenosti, ať kladné či záporné, případně máte nějaký svůj oblíbený nebo neoblíbený e-shop, podělte se zde s ostatními o své zkušenosti.

Aktualizace

Nakupujete rádi u DealExtreame? A nechcete platit clo? Pak zkuste nákup z evropského skladu. Dopravu zdarma budete mít sice jen při nákupu nad 30 dolarů, ale za to si můžete koupit dražší zboží bez nutnosti platit clo.

 

105 comments for “Nákupy v Číně

 1. birkof007
  9. 7. 2017 at 11:27 am

  Dobrý den, pokud vím, tak pro účely DPH a cla stačí kopie objednávky a výpis z PayPay účtu, nebo bankovní výpis.

 2. bob
  2. 7. 2017 at 10:47 am

  Dobrý den chci se zeptat chci podnikat z Čínou hromadu e-shopu jsem vyzkoušel jde udělat náhradní faktura třeba přes pay pal a celní úřad JSD protože čínští prodejci pokud nekoupíte více věcí, nedávají faktury jde náhradní hlášení nebo tak něco .

 3. terezka00
  10. 4. 2017 at 5:32 pm

  Mohu doporučit spolehlivého partnera pro obchod s Čínou. http://china-business.cz/sluzby/.

 4. Laddy
  30. 1. 2017 at 11:59 am

  Zdravím , já již léta nakupuji na Aliexpress.com a to bez jakéhokoliv problému . Na př. tablet doručen přes DHL za ,,4” dny !!! . To tady nedojde ani pohled do Pardubic. Jiné zboží trvá déle . Největší zpoždění u nás na celním úřadu a na poště. Všechno zboží funguje , tak nemám zkušenost s reklamací.

 5. Jiří
  17. 1. 2017 at 4:34 pm

  Takové starosti bych chtěl mít, já nakupuji pouze u nás v ČR a mám klid, nechápu lidi co si objednávají zboží z nějaké Tramtárie a potom si stěžují, dobře Vám všem tak.

 6. igino
  28. 12. 2016 at 3:45 pm

  V DX (DealExtreme) som nakupoval cca 6 rokov. Vždy to bolo v poriadku až na predposledný nákup – nákup mobilu. Objednal som a zaplatil mobil Doogee T5 (3GB RAM a 32GB ROM). Došiel my mobil tej istej znacky ale radu nižšie – Doogee T5Lite (2GB RAM a 16GB ROM). Reklamoval som to, po všetkých “povinných cvikoch” (fotenie vyrobku, fotenie cisiel, ciarovych kodov a pod.) reklamaciu uznali. ALE!!! VYpocet rozdielu ceny bol nasledovny: kupoval som v zlave (tak ako T5 tak aj T5Lite boli v zlave) odratali nakupnu cenu v case predaja zo sucasnej ceny v case reklamacie, samozrejme uz neboli v zlave. Modely maju cenovy rozdiel cca 35€, ale po ich vypocte bol rozdiel 6€. Nakolko neakceptovali moju argumentaciu, nedoslo k dohode a ja už v DX nebudem nakupovať. Nikoho nechcem odhovarať od nakupu v DX, nemusi sa to automaticky stat kazdemu, ale skusenostou som sa podelil.

 7. birkof007
  6. 10. 2016 at 7:29 pm

  Předem píšu, že nemám osobní zkušenosti s Aliexpress, nicméně dle mého názoru to funguje jako jinde. To znamená, že co prodejce, to objednávka. Pokud si na eBay koupím z 10 obchodů 10 věcí, tak mi přijde 10 balíčků. Nejjednodušší je to vyzkoušet na maličkostech 😉

 8. Míša
  6. 10. 2016 at 3:22 pm

  Odpovíte mi prosím a poradíte? Možná se budu pro někoho ptát hloupě, ale nemám s podobným nakupováním zkušenosti. Láká mě vyzkoušet nákup online z Číny s dopravou zdarma a chtěla bych se vyhnout doplatku DPH a cla. Mám vybrané zatím jen drobnosti, které částku 22 či 150 Euro, nepřesahují. Ale nevím zda správně rozumím jejich systému nákupu a objednávku udělám tak, abych se těmto poplatkům vyhnula. Vybírám si na aliexpress.com jen drobnosti, do částky 22 Euro a při vkládání zboží do košíku mi obchod nabízí pokračovat v nákupu. Což chci, ale další mé vybrané zboží je již od jiného obchodníka. A další zas od jiného. Jak je to pak s placením?, navíc, když už celková částka těch 22 Euro přesahuje? Mohu bez starosti pokračovat? Ty peníze pak aliexpress obchodníkům přerozdělí? Jak to funguje? Nikde jsem to nenašla. Nesmím 22 Euro překročit u jednoho obchodníka, takže celková cena na asiexpress se neřeší? Nebo si mám dělat jednotlivé obchody zvlášť a vždy přejít hned do košíku? Přijde mi to ale hloupý, některé položky jsou totiž třeba jen za 2 Eura. Nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně. Prosím odpovězte. Děkuji moc.

 9. birkof007
  11. 5. 2016 at 10:46 am

  Pozor všem. Od 1.5.2016 se do celní hodnoty zboží započítává i cena dopravy a to i případě, že se odesílatel na patřičných dokladech uvedl dopravu zdarma. Pokud je příjemcem nedoložena, bude použit údaj v průvodních dokladech. Při jeho absenci pak aktuální ceník ČP.

 10. birkof007
  3. 5. 2016 at 6:39 pm

  No skoro bych řekl, že to budou neoriginální brýle. Je s podivem, že to celníci pustili dál. Dle majitele domény jsem dohledal toto: fraud-reports.wikia.com/wiki/Beijing_Innovative

 11. Jarka
  3. 5. 2016 at 11:09 am

  Pozor pozor pozor tento obchod má pěkně udělané stránky sunglasses-zone.com. Objednala jsem si dvoje brýle Ray Ban. Ihned se musely zaplatit. Info o platbě spadlo do Spamu, takže jsem zaplatila znovu. Ač jsem nahlásila dvojitou platbu včas, před odesláním brýlí, nerespektovali to. Přišly mi dva balíčky. Bohužel ze čtyř brýlí byly jen jedny, které jsem si objednala. Dvoje dokonce s čirými skly a ne sluneční. Ihned jsme začali řešit reklamaci, což je ovšem v čínském e-shopu sprosté slovo. Bylo nám řečeno, že se balíček po cestě asi ztratí a pokud ne, strhnou si 30% za manipulaci. Neposlali ani jejich adresu. Nebylo možné balíček poslat nazpět, protože na krabici byly jen čínské znaky a na stránkách se adresa neuvádí. Takže mě jedny údajně pravé Ray Bany stály 3.600,- korun. Nekupte to. JP

 12. birkof007
  27. 4. 2016 at 1:31 pm

  Zdravím. To není pravda. Clo se vyměřuje až od 150 euro.

 13. birkof007
  20. 4. 2016 at 7:26 pm

  Perlička pro pobavení. Víte jak je možné, že dojde z ČR balík popsaný rozsypaným čajem do Číny? Jednoduše. Jedinou podmínkou odesílatele balíku je uvést na zásilku cílovou zemi v latince, tedy čitelně. Dál to nikdo neřeší. Balík takto označený se odveze na domluvené místo do Číny a tam se teprve adresa přelouská a balík přesměruje do finální destinace. Dnes jsem se na to ptal nejpovolanějších.

 14. Jindrich
  14. 2. 2016 at 11:57 am

  Tak vazeni.Pozor CLO i DPH se vymeruje jiz od 18 euro.Zjistovano od celniho uradu.

 15. Mario
  4. 11. 2015 at 1:06 pm

  Donry den. Zhruba pred dvoma mesiacmi som si chcel kupit stvorkolku z ciny zo stranky alibaba. Peniaze som poslal prevodom z uctu na ucet na zaklade faktury ktoru mi vystavil cinsky predajca v cine. Ako dostal peniaze prestal reagovat a ozyvat sa. Podal som na neho staznost na stranke alibaba ale mi odpisali ze oni s tym nic nemozu robit a ze je to podvonik ktory uz podviedol vela ludi. V banke som taktiez podal o vratenie platby no po mesiaci cakania mi opdpovedali ze pokial on neda suhlas nemozu mu peniaze vratit. Preto sa snazim s niekym poradit ako postupovat,neni som ziadny obchodnik a nemam s tym ziadne skusennosti. Dakujem za Vase rady.

 16. kolemjdoucí
  19. 9. 2015 at 2:12 am

  která karta a od které banky je nejlepší (nejnižší převod z Kč na USD) a platí se ještě někomu (bance nebo vydavateli karet) nějaký poplatek

 17. birkof007
  1. 4. 2015 at 2:07 pm

  Dobrá zpráva. Klesla daň na knihy na 10%. Pokud si jí v zahraničí koupíte, a pokud v ní nebude moc obrázků, tak vám celníci uznají 10%, jinak ne.

 18. birkof007
  9. 12. 2014 at 6:43 pm

  Dobrá snaha, ale jsou to jen affil odkazy. Takže sorry.

 19. birkof007
  25. 11. 2014 at 9:29 am

  Nabídka pro všechny. Co by vás zajímalo na nákupech z Číny, nebo obecně ze zahraničí? Perlička přímo od zdroje. Věděli jste, že Každý den odejdou dva kamiony naložené sušeným mlékem z Něměcka do Číny? Njn, to jejich prý nestojí za nic.

 20. Laďa
  22. 11. 2014 at 9:02 pm

  Bacha na hajzlíky na kterémkoliv eshopu jsou na eBay, allibabě a dalších – jsou to ti co nabízí různé barevné jahody, barevné a pestré třeba růže. Přátelé rozum do hrsti, je to podvod.

 21. 5. 10. 2014 at 8:33 pm

  Dobry den,

  mam problem so strankou lightinthebox.com. Urobila som objednavku svadobnych siat za 302 eur a oni odo mna chceli kopiu mojho obcianskeho a posledne stvorcisle karty, ze inak objednavku zrusia. Samozrejme, ze som im to neposlala, ale oni napriek tomu mi peniaze z uctu uz stiahli a est esom od nich aj dostala email o tom, ako inak sa da zaplatit, ked im nechcem to info davat. Nerozumiem tomu, viet emi pvoedat, ci je tato stranka este stale doveryhodna, alebo sa mam zmierit s tym, ze peniaze uz nikd yneuvidim? DAkujem za radu!!

 22. monisek
  1. 10. 2014 at 7:44 pm

  Chci se zeptat jak dlouho trvá doručení zásilky?

 23. Mana
  27. 9. 2014 at 9:09 pm

  Nakoupil jsem v číně několikrát, ale měl jsem problém s reklamací. Proto se snažím vybírat nějaké zboží blíž. V poslední době jsem si oblíbil obchod booth.cz mají příznivé ceny, ale hlavně přístup k zákazníkům oceňuji ochotu a pomoc s výběrem takže jasná volba.

 24. Marek
  20. 8. 2014 at 10:50 am

  @Iwetta: Cena u AliExpress je konecna (pokud je u zbozi uvedeno Free Shipping). V Cesku na celnici zaplatite DPH, pokud je cena baliku vyssi nez 22 Euro, pokud je cena vyssi nez 150 Euro, zaplatite jak DPH tak CLO. Vse je vymerovano celnikem, takze zalezi i na nem (nekdy Vam to projde bez placeni, ale nespolehal bych na to). Pokud je postovne zdarma, urcite bych to “rozhazel” na vice baliku.

 25. Iwetta
  18. 8. 2014 at 1:23 am

  Prosím mám dotaz, když nakoupím v alixpres a poštovné je zdarma zaplatím tedy tu cenu, co uvádějí nebo ještě něco k tomu, jde mi o to jestli platím ještě něco u nás v Čechách a celkem by byla cena úplně jiná. Vyplatí se koupit za míň třeba vícekrát a nebo jedna větší zásilka

 26. Věra
  13. 6. 2014 at 11:02 pm

  Pro Patrika zajděte si do ery at vám z aktivují placení přes internet taky jsem si došla na spořitelnu a oni mi to aktivovali dala jsem si jen nákup do 1000 aby mi nikdo nemohl strhnout víc penez..

 27. Věra
  13. 6. 2014 at 10:57 pm

  Zakoupila jsem poprvé na alliexpress.com vše mi přišlo v pořádku a komunikace s prodejcemi je velmi dobrá nemám žádné připomínky jsem moc spokojená .Taky se dívám na recenze na alliexpressu jestli jsou dobré objednám když nejsou neobjednávám .jinak zboží mi přišlo poměrně brzo 14 dní super.

 28. pedro
  11. 6. 2014 at 10:10 pm

  Mám dobré zkušenosti s aliexpress.com, škoda těch dodacích lhůt… týdny-měsíce 🙁

 29. Patrik
  3. 6. 2014 at 4:01 pm

  Ahooj, chtěl bych si taky něco koupit z DHGAte, jenže nevim jak zaplatit, paypal neberou a mam obyčejnou kartu od ery tak nevim jeslti to pujde… nějaka rada ? 🙂

 30. Simona
  3. 5. 2014 at 8:26 pm

  Dobry den chtela jsem se zeptat na jakých čínských stránkach mohu najít značkové oblečeni jako je guess gucci apod. Nemuzu to nikde najít dekuji za radu :))

 31. joza
  16. 4. 2014 at 9:39 am

  rybadravec: jo kazdej trpi, jak je blbej! Jak uz se psalo vise – lidi, vy, co jste naletěli podvodníkům máte prostě smůlu – nejdražší jsou v životě zkušenosti. Kdo nemá koule na občasné ztráty, ať se netlačí do Číny. Prostě odepíšu x dolarů a jede se dál. Svata pravda…

 32. ThomasFuk
  24. 1. 2014 at 7:43 pm

  Nakupna Aliexpress, první kontrolní nákup v ceně cca 16USD proběhl OK, placeno kartou, na obálce nálepka “gift” takže bez cla – snad jediná výtka – delší doba doručení cca1měsíc(free shipping) ale to neřeším – ceři jsem vloni posílal letecky balík do Anglie – poštovné 900kč a putoval 3týdny (odesláno 12.12 – došlo 3.1) – to jen tak na okraj. Nyní provedeny tři různé nákupy v ceně 100USD tak uvidíme…

 33. Evka
  19. 1. 2014 at 7:55 pm

  Dobrý den.Chci se zeptat,jak funguje v Číně převod peněz z PayPal účtu na osobní či firemní účet?Mé informace jsou,že 60-80 pracovních dní,proto ho nepreferují.Je to pravda??Nikde to nemohu najít.Díky za info.

 34. hajty
  30. 10. 2013 at 1:50 am

  Ale lidi, vy, co jste naletěli podvodníkům máte prostě smůlu – nejdražší jsou v životě zkušenosti. Kdo nemá koule na občasné ztráty, ať se netlačí do Číny. Prostě odepíšu x dolarů a jede se dál. V Číně nakupuju pro další prodej už pár let, na zboží které koupim v číně musím mít 100% marže a i přes to musí být cena atraktivní – když se věc pokazí, s úsměvem dám zákazníkovi nový kus – když věc vydrží – vydělal jsem.
  Pro všechny-při platbě zboží kartou se neplatí žádné poplatky – karetní společnosti mají mezinárodní záběr a je ji jedno, jestli platíte kartou ve vaší sámošce, nebo na letišti v Shenzhenu. Poplatky platí prodávající – ne vy.
  Poplatky naopak platíte při převodu peněz z bankovního účtu – obvykle je to několik stokorun fixní poplatek + procentuální poplatek z objemu transakce.

  Aliexpress nepodporuje platby paypalem, platit se tam paypalem ale dá po přímé domluvě s prodejcem – prakticky všichni stejně paypal účty mají.Napíšete prodejci jestli souhlasí s platbou přes paypal, když ano, tak vám zašle název svého účtu + částku k uhrazení, tu zaplatíte paypalem, pošlete svou adresu a jeto. Aliexpress takové platby zakazuje a nejste při nich nijak chráněni, pokud prodejce zboží nepošle- je vymáhání na vás. Mě to tak funguje. Jinak konkrétně Aliexpress má speciální formu platby kartou – kdy tak trochu supluje systém Paypalu. Vy sice přímo zaplatíte kartou, ale peníze jdou Aliexpessu, který je teprve převádí prodejci – prodejce nemá číslo vaší karty – je to unikátní a víceméně bezpečný systém. Jinak na neznámém shopu bych kartou NIKDY neplatil.

  K otázce cla – obecně platná pravidla jsou jasná a daná vyhláškami, ale na druhou stranu je fakt, že se v podstatě neclí třeba náhradní díly – i když by třeba měly. Když vám na Českou poštu přijde věc a zadrží ji na celní poště, tak vám písemně přijde oznámení, že mátě věc k vyclení, můžete buď zplnomocnit poštu k provedení celního řízení, nebo si věc můžete vyclít sami. Celní pošta je v Praze. Když vyclívá pošta, bere si za to 150 – 200 korun, navíc zaplatíte samozřejmě DPH a clo, platí se to dobírkou při převzetí zboží na vaší lokální poště.
  DHL a podobné zásilkovky spíš věc provezou bez cla (nedá se na to spolehnout) a v některých případech neplatíte poplatek za celní řízení.
  PS komu se nechce čekat 3 týdny na dodání, připlaťte si za expedited shipping a máte to doma z Hongkongu někdy už za 3 dny, ze Shenzhenu tak za 5 dní 🙂

 35. mila
  23. 10. 2013 at 1:44 pm

  dobry den, chtela bych se zeptat kdyz zaplatim objednaku přes bankomat kartou masterard jestli mi budou strhnuty nejake poplatky, kupuji zboží na aliepretes, dekuji

 36. Kingmichal
  4. 9. 2013 at 1:19 pm

  Na aliexpress se paypalem platit nedá. Stačí se kouknout na metody plateb…

 37. Barbarela
  30. 8. 2013 at 9:32 pm

  Dobrý den, ještě mám jeden dotaz. Dojde mi objednané zboží zdarma až domů? Nebo musím zaplatit něco za české poštovné. Předem děkuji

 38. Barbarela
  26. 8. 2013 at 12:19 am

  Dobrý den,nevíte prosím někdo, jestli se dá na Aliexpressu platit pal playem. Poradíme mi jak tam nejbezpečněji platit Děkuji:)))

 39. Bufnik
  16. 8. 2013 at 3:00 pm

  Zdrvím všechny, chtěl bych zkusit obědnat něco z číny a chtěl bych se zeptat jak je to s tim DPH mezi 22-150 Eurama. Jak to jako funguje. Balík mi dorazí domu a já s fakturou poběžim na celní zprávu nebo to budu platit pak na poště při přebírání balíku? A je to normálně 21% Děkuji.

 40. Veronika
  12. 8. 2013 at 5:14 pm
 41. Veronika
  12. 8. 2013 at 1:59 pm

  Dobrý den,mám takovou otázku. Dnes jsem posílala přes Aliexpress peníze více lidem z Aliexpressu přes Visa kartu dohromady to bylo 252,34 USD. Když jsem zadala číslo karty,platnost karty atd. Dala jsem potvrdit a napsalo mi to,že platba se nepodařila a peníze nebyli strhnutý. Pak se jdu kouknout na svůj účet přes net a částa byla strhnutá. Ale na Ali mi to furt ukazuje že položky chtějí zaplatit. Co stím?? Prosím pomozte mi.Děkuji

 42. marcel
  17. 7. 2013 at 9:48 pm

  prosim vás u aliexpress nemůžu platit přes paypal?

 43. Ondřej Veselý
  12. 6. 2013 at 8:40 pm

  Přátelé mám pro vás bombastickou zprávu. Vyšla u nás unikátní kniha o dovozu zboží z Číny. Pokud máte o ní zájem, mrkněte na následující odkaz http://goo.gl/IYneN

 44. Ondřej Veselý
  27. 5. 2013 at 9:06 am

  Nechat prověřit čínský obchod je těžké. Většinou je potřeba projít diskuzní fóra o podnikání a poptat se na konkrétní firmy. Nebo si firmu nějak sám ověřit třeba malou zakázkou. Jinak koukal jsem, že na Alibaba.com zavedli “Buyer Protection”, takže zde můžete nakupovat poměrně bezpečně. Časem, až si nějakou firmu otestujete, tak jí můžete zkontaktovat přímo a tím ušetřit nějakou tu korunu. nicméně nečekejte, že někde bude seznam spolehlivých firem.

 45. mmissheel
  23. 5. 2013 at 6:13 pm

  Dobrý den,
  kde si můžu prosím Vás danou firmu z Číny nechat ověřit? Už dlouho hledám vhodného dodavatele pro svůj eshop, ale mám obavy. Všude jsou recenze, že jsou to podvodníci a ve skutečnosti ani zboží nemají. Jsem zoufalá, prosím poraďte mi 🙁

  Děkuji
  Michaela

 46. JenKre
  11. 5. 2013 at 9:28 am

  Jak nebo kde zjistím, aspoň přibližně, výši cla a dph?

 47. 3. 4. 2013 at 10:10 am

  Bohužel. Zkuste si objednat nějakou drobnost a uvidíte. Napište pak jak to dopadlo 😉

 48. 3. 4. 2013 at 10:08 am

  Zneužít lze úplně všechny způsoby platby. Je to jen o důvěře.

 49. 3. 4. 2013 at 10:07 am

  Musíte zjistit, kdo je přepravce. Kód neodpovídá formátu Cina Post, který je asi nejvíce používán.

 50. Michal
  22. 3. 2013 at 1:54 pm

  Ahoj, objednal jsem si z ciny tablet a pri sledovani zasilky mi jako “location” pise cislo 43712800. Nevíte jaka to je zeme? popride existuje nejaka stranka kde jsou takove kody vypsany?
  dekuji za pomoc

 51. Andrea
  5. 3. 2013 at 5:26 pm

  Chci se zeptat hrozi nejake riziko pri platbe kartou pres aliexpres?muzou ji zneuzit?da se tam platit pres paypal?a nevite nekdo co je to escrow?diky za odpoved..

 52. Martin
  2. 3. 2013 at 12:34 pm

  Ahoj, máte někdo zkušenost s tímto e-shopem?Ty ceny mi příjdou až nereálně nízké??
  http://www.lion-computer.com

 53. chytrolin :-)
  27. 2. 2013 at 3:02 pm

  poplatky za provedenou platbu pres kartu by nemely byt nikde, pouze pokud platite pres paypal. s Aliexpress 100% spokojenost (objednavky zbozi ze vsech moznych kategorii). vzdy mi na balik uvedly nizsi cenu o 20-40%. pokud vam nevadi, ze si na balik pockate, urcite se toho nebojte 😉

 54. Andrea
  26. 2. 2013 at 7:50 pm

  Prosím chci si objednat oblečení z Aliexpressu, je dobré jim něco uvést do poznámky? Aby třeba napsali na balík hodnotu zásilky nebo tak něco? Chodí balíček i s fakturou? Když si objednám do 22 Euro nebudu mít problémy s celním řízením? Děkuji.

 55. Jana
  26. 2. 2013 at 9:40 am

  taky nakupuji oblečení na Aliexpress.com a maximální spokojenost. Hodně lidí na FB toto zprostředkovává, ale takhle je to ještě mnohem levnější. Vybírám si, kde se neplatí pošta a kde prodají po 1 kuse. Až na tu dlouhou dobu dodání je to OK.
  Poplatky u banky za platbu kartou neplatím /u Mbank/.

 56. 11. 2. 2013 at 10:44 am

  Zeptejte se ve své bance, ta určuje výši vašich poplatků.

 57. Anka
  10. 2. 2013 at 10:25 pm

  ahojte, chcem sa spytat na poplatky ked platim kartou???? chcela by som objednat z aliexpresu. Dakujem.

 58. Katka
  17. 1. 2013 at 10:31 pm

  Objednavam na aliexpres.com uz asi pul roku vsechno obleceni, bizuterii, neco do domacnosti, hracky vzdycky mi vsechno prislo a bylo to za tu cenu dobra kvalita jednou se mi stalo ze neprisla jedna vec napsala jsem prodejci a do druheho dne mi vratil penize. Jsem maximalne spokojena na zacatku ledna jsem objednala asi 30 veci a ted jen cekam a cekam ta dorucovaci doba je hrozna ale neda se nic delat vetsinou to trva 3-4 tydny. Celkove hodnoceni uplne maximalni spokojenost!!!!!

 59. Shrek
  25. 11. 2012 at 7:53 pm

  Na DHGATE.COM jsem platil kartou, chtělo to po mě jen číslo karty, expiraci a trojmístné číslo ze zadní strany karty. Zaplaceno, potvrzeno a teď čekám na doručení. Přeji hezký den.

 60. 13. 11. 2012 at 9:11 pm

  Osobní zkušenost s DHGATE nemám, nicméně sériové číslo je na každé kartě. Je to to nejdelší číslo. Pokud to není ono, tak zavolej do banky a zeptej se na to, tam ti pomůžou (občas to chce trpělivost). No jinak je dobré platit virtuální platební kartou. Ne každá banka to má, nicméně je to fajn věc.

 61. Tomáš Chromík
  13. 11. 2012 at 8:39 pm

  Dobrý den,

  Chtěl bych se prosím zeptat.

  Má někdo zkušenost s platbou na DHGATE.COM pomoci kreditní karty ?

  Zrušili paypal, takže jsem byl nucen platit přes Visu a mám problém, že má platba není potvrzená stále.

  Údaje které jsem jím zadal nestačí a chtějí nějaké 6-místé číslo, které není na kartě, ale v bance – Seriové číslo.

  Pokud by mi mohl někdo pomoci, budu vděčný.

  Děkuji Vám.

 62. haha
  29. 10. 2012 at 7:18 pm

  haha, stim se v CR muzes jit tak akorat klouzat! Kalousek nato nema penize… 😀

 63. 14. 10. 2012 at 8:43 pm

  Dobrý den, obdivuji vaši nekonečnou drzost zde nabízet produkty, které si čtenáři chtějí sehnat bez vašich stupidních přirážek sami. Mimo to mě fascinuje, že máte na obrázcích produktů DealExtreme, za který se očividně vydáváte. Od vás bych nekoupil ani kaničky do bot už jen protože nemáte na stránkách uvedené IČO (tím porušujete zákony ČR). Mimochodem nejste registrováni na živnostenském úřadě a nejste ani v obchodním rejstříku (Jan Keppler), takže koukám, že budete podvodník. Mimochodem, kde máte obchodní podmínky? Koukám, že dám asi tip sestře z ministerstva financí.

 64. luckbridal
  13. 9. 2012 at 11:20 am

  Kolega si kupoval několik pitomostí, které dorazili až za rok. Avšak dorazili a to se počítá. Doprava v rámci EU Vás může stát stovky i tisíce korun. Záleží co kupujete. Na druhou stranu po EU neřešíte clo.

 65. Radka
  24. 8. 2012 at 4:49 pm

  Děkuji za odpověď :-). Já právě taky vůbec nemůžu najít žádný náhradní způsob. Ještě akceptují platbu přes Skrill,ale s tím nemám žádné zkušenosti a upřímně se v tom ani moc nevyznám. Nevíte někdo? Díky moc

 66. 23. 8. 2012 at 10:15 pm

  Western Union rozhodně nedoporučuju používat! Jinak s DH Gate ti asi neporadím. Jediné co mě napadá je klasický převod, ale ten bude drahý.

 67. Radka
  23. 8. 2012 at 10:04 pm

  Ahoj, nenaupoval jste někdo v posledm době něco z dh gate na z aliexpress? Já jen, že zrušili smlouvu s Pay Pal, tak neví jakým způsobem by bylo nejlepší platit? Přes Western Union se mi moc nechce(vysoké poplatky a pokaždé chodit na poštu mi přijde ztráta času)

 68. 30. 5. 2012 at 3:47 pm

  Nejvýhodnější je to co je nejlevnější. Zpravidla to bývá elektronika, která v Číně stojí výrazně méně. Dost lidi v Číně nakupují různé kraviny – gadgety na které jsou Číňané experti. Viděl jsem u nás e-shop nabízející binární hodinky za nějakých 1500,-Kč, které na DX koupili za 15 dolarů atd.. Bohužel nízká cena = mizerná kvalita. Jinak nekoukal bych jen na clo, ale i na dopravu, která je často zdarma i v případě, že si objednáte jen jeden šroubek za 1 cent. V tom mě opravdu fascinují. Mimo to, třeba na DX na Vaší objednávku nezapomenou. Kolega si kupoval několik pitomostí, které dorazili až za rok. Avšak dorazili a to se počítá. Doprava v rámci EU Vás může stát stovky i tisíce korun. Záleží co kupujete. Na druhou stranu po EU neřešíte clo.

 69. Michal
  30. 5. 2012 at 3:17 pm

  a mohl bych se zeptat jake veci je nevyhodnejsi nakupovat, protoze jak se tak koukam se clem je to stejne jak u nas. děkuji

 70. 30. 5. 2012 at 6:40 am

  Tak to opravdu nevím. Třeba vám poradí někdo jiný, ale fakt nevím. Konec konců, pokud by to někdo nabízel v Číně, zcela určitě by se jednalo o padělatele značky. I když čert ví.

 71. 17. 5. 2012 at 11:45 am

  http://www.uoeey.com Z téhle stránky nenakupujte je to podvod, na zkoušku jsem si zkusil objednat jeden produkt a nic nezaslali nakonec.

  http://www.uoeey.com – fuck this motherfucker page !!!!!

 72. 5. 4. 2012 at 8:56 am

  Ten Youybuy.com bych nepoužíval. V této diskuzi http://egl.livejournal.com/17314192.html nepíší dobré reference.

 73. 5. 4. 2012 at 8:53 am

  DPH je 20%, a clo si můžete vypočítat v Taricu http://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/taric-cz.aspx Když si ve formuláři zadáte částku, hmotnost, zemi původu a zemi odeslání, vypočítá se vám celní dluh.

 74. Ondra
  4. 4. 2012 at 10:06 pm

  Zdravim chtel jsem se poptat jak je to s celnimi poplatky jak nebo kde se o tomto doctu vice…diky moc

 75. Jana
  4. 4. 2012 at 11:50 am

  Dobry den mate nekdo skusenost http://www.youybuy.com
  chtela bych zkusit neco objednat z Ciny 🙂

 76. radek
  3. 4. 2012 at 12:07 am

  dobrý den jak nakupovat za více euro jak 22 a neplatit clo jak to lidí dělaj a kolik je dph a clo děkuji

 77. 18. 3. 2012 at 5:52 pm

  Bohužel to opravdu nevím.

 78. Ivona
  15. 3. 2012 at 10:13 pm

  Dobrý den, nevíte náhodou kde se dají koupit boty zn.crocs?

 79. 2. 3. 2012 at 12:21 pm

  Jednoznačně od Apple (http://store.apple.com/cz). Je levnější než v našich e-shopech. Bohužel nejde platit jinak než kartou. V Číně bych ho rozhodně nekupoval.

 80. Dominika
  1. 3. 2012 at 11:11 pm

  Ještě dotaz kde by jste mi doporučili koupit Ipad 2?

 81. Dominika
  1. 3. 2012 at 10:53 pm

  Já vám moc děkuji ,že jste mi takhle pomohl a poradil nikoho takhle neznám kdo nakupuje ze zahraničí tak,že děkuji ještě jednou za rady a zkušenosti určitě tady pak napišu jak jsem dopadla jestli mi to přišlo.A ebay zkusím.

 82. 29. 2. 2012 at 10:03 pm

  Jinak pokud se bojíte nakupovat přímo od čínských výrobců, zkuste si jejich produkty najít na ebay.cz. Stačí si tam vybrat v horním filtru “Kde: Čína”. Ebay má nákupy pojištěné, takže se není čeho bát. Sám jsem tam již nakupoval a vždy se 100% spokojeností. Super jsou e-shopy, které tam jsou. Našel jsem si takhle jeden obchod výrobce s fantastickými cenami. Platit lze PayPalem, takže hurá do toho.

 83. 29. 2. 2012 at 9:33 pm

  Dominiko, koukám, že budete průkopnice nakupování v Číně 🙂 Většinou lidi z Číny kupují různou elektroniku, která v Číně jde sehnat za zlomek ceny u nás. Bohužel kvalita tomu odpovídá. Každopádně je to asi na Vás. Ocením dobré tipy na zajímavé obchody v Číně 🙂 Pokud posíláte dotazy do šopů, uvědomte si, že denně jim přijdou tisícovky emailů a tak na všechny nelze odepisovat. Nedávno jsem například psal email do jednoho finského e-shopu, a odpověď přišla až po 14ti dnech a ještě mi spadla do spamu 🙂 Chce to trpělivost a nebát se zkoušet. Pokud budute mít nějaký dotaz, klidně sem napište. Jinak k dotazu na e-shop sellers-3a.com. Asi s nimi problém nebude, avšak prodej značkového zboží a Čína nejde moc dohromady, i když proč ně, ne každý je podvodník. Opět zkuste a uvidíte.

 84. Dominika
  28. 2. 2012 at 5:02 pm

  Dneska jsem našla další dobrou stránku chtěla jsem se zeptat jestli s touhle nemáte zkušenosti http://www.sellers-3a.com

 85. Dominika
  28. 2. 2012 at 1:02 pm

  Nevíte kolik by bylo tak poštovné na té stráncekontaktovala jsem je ,ale jim to asi nepřišlo.

 86. Dominika
  28. 2. 2012 at 12:59 pm

  Právě tohle jsem měla taky v plánu takhle to vyzkoušet ,ale nic jsem ještě nezkoušela kupovat něco ze zahraničí i když pořad čtu všechno jak se to má nakupovat tak si nejsem pořádně jistá tahle stránka mi hodně pomohla,ale pořad mám nějaké nejasnosti.

 87. 26. 2. 2012 at 8:31 pm

  Těžko říct, na internetu jsem nic nenašel. Zkuste si koupit jen něco levného na zkoušku a když tak dejte vědět jak to dopadlo.

 88. Dominika
  26. 2. 2012 at 8:18 pm

  Dobrý den potřebovala bych pomoc http://www.ecbizs.com našla jsem tuhle stranku jestli je vpořadku chtěla si sní objednat nikdy jsem nic nekupovala ze zahraničí tudiž nemám žadné zkušenosti děkuji Vám.

 89. 24. 2. 2012 at 8:48 am

  Osobní zkušenost nemám avšak našel jsem na ně špatnou referenci http://www.siteadvisor.com/sites/uooey.com/msgpage

 90. Dux
  23. 2. 2012 at 11:31 am

  Zdravím ,chci se zeptat na zkušenost se strankami : http://www.uooey.com děkuji

 91. Gabrielle.M
  30. 1. 2012 at 5:42 pm

  Mám divný dotaz. Kde objednávají český obchodníci z FB, AUKRA, SBAZARU, napodobeniny kabelek, sluchátek, atd z Asie? Teď je to hrozně oblíbený, a dají se napodobeniny u Českých obchodníku koupit velmi snadno. Ale mě by zajímalo, kde k tomu přijdou oni, kde nakupují. Doufám, že mi někdo pomůže. Díky Gabriela

 92. Lucka
  13. 1. 2012 at 2:12 pm

  Ahoj, našla jsem odnož DealExtreme, kde se dají koupit opravdu levně erotické pomůcky všeho druhu(sexshop). E-shop najdete zde http://www.intimategadgets.com Hot vědí co a jak prodávat 🙂

 93. 25. 11. 2011 at 1:27 pm

  Dobrý den, zkušenost osobní s tímto obchodem nemám, avšak vzhledem k tomu, že na webu nejsou uvedeny absolutně žádné kontaktní informace, dá se předpokládat, že to není úplně košér obchod. Co se týče peněz, bohužel, asi je zpět získat nepůjde. Zde záleží na tom, jak jste platila. Vzhledem k tomu, že je to zahraniční e-shop z USA, pochybuji o tom, že někdy něco od nic uvidíte.

 94. 3. 11. 2011 at 7:39 pm

  JJ, také mi zatím vše přišlo. Kolegovi dokonce po roce, ale došlo. Jen ta doprava s tím občas trochu zacvičí 🙂 BTW: Pokud chcete nakupovat něco pod stromeček z Číny, tak doporučuji co nejdřív, jinak Vám to může dojít až po Vánocích.

 95. Michal141
  3. 11. 2011 at 12:08 am

  Ale nutno dodat, ze mi vzdycky vsechno doslo 🙂

 96. Michal141
  3. 11. 2011 at 12:08 am

  #1238: Zhruba tak za 1-3 týdny, zalezi jestli je to mala nebo vetsi zasilka. Pres celnici mi sla navigace presne mesic (protoze jsem platil uz clo).

 97. Michal
  28. 6. 2011 at 7:19 pm

  No jak jsem si prohlížel ty e-shopy tak nejlepší je ten DH gate, škoda jen že se to tady musí tak clít a danit, posledně mi balík drželi na celnici samozřejmě jsem musel znovu platit i za ten jejich depozit, kdyby měl někdo nápad jak to obejít, třeba nechat to zaslat do jiné země EU, kde nemají takové zákony a od tamtud to poslat do ČR Tak to sem napište

 98. Miloš
  21. 6. 2011 at 11:26 pm

  To Michal: Za jak dlouho chodí to zboží ?

 99. 8. 5. 2011 at 5:42 pm

  Nesouhlasím. Někde je to drahé, jinde levné. Nevěřím, že by jsi to sehnal levněji. Pár věcí nakupuju přímo od výrobců, protože mají často i své e-shopy, kde mají luxusní ceny. Poštovné je často zdarma. Clo se platí až od 22 Euro s DPH nad 150 Euro.

 100. Mirek
  8. 5. 2011 at 3:12 pm

  Nezlob se,ale ty ceny na těch šopech jsou hrozné.Když mi výrobce nabídne cenu 32 dolarů za telefon a tam nejdou pod 76 dolarů a teď si připočti poštovné,clo a DPH.Prostě děs.

 101. 2. 5. 2011 at 10:56 pm

  Výborný na nakupování je web http://www.dhgate.com Je to místo, kde prodává hodně obchodníků. Můžete si od nich celkem lehce něco koupit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..