Chcete si užít dovolenou u moře? Podívejte se, kam vyrazit v Chorvatsku

Chorvatsko je nádherná země, skrývající spoustu historických i přírodních monumentů, ovšem hlavním lákadlem země jsou i tak pláže. Zpravidla v Chorvatsku narazíte na oblázkové pláže, nicméně na své si v některých oblastech přijdou i milovníci pláží písčitých. V následujících řádcích vám představíme čtyři famózní pláže, které rozhodně stojí za návštěvu.

Jestliže dovolenou vnímáte jako odpočinek, nikoliv jako chození po památkách a v přírodě, potom zřejmě hledáte i vhodné pláže. Prohlédněte si i hotely v Chorvatsku a najděte si takový, jenž vám bude vyhovovat úrovní, cenou, ale i lokalitou.

Molat nabízí maximální soukromí

Pokud vyhledáváte především soukromí, tedy straníte se masového turismu, uspokojí vás ostrov Molat nacházející se v zadarské oblasti. Čeká na vás křišťálově čisté moře, jež láká hlavně potápěče a rybáře. Zátoky jsou ideální ke koupání, navíc na zdejších plážích není hlava na hlavě.

Susak s písčitými plážemi

Dalším chorvatským ostrovem je Susak, kam byste měli zamířit v případě, pokud prahnete po písčité pláži. Susak vítá s otevřenou náručí hlavně rodiny s dětmi, Ty ocení nejen jemný písek, ale i mělkou prohřátou vodu.

Lošinj je nádherný ostrov

Svou krásou si vás podmaní ostrov Lošinj. Přestože v překladu znamená „špatný“, ve skutečnosti se jedná o nádhernou oblast, jehož dominantou je hlavní město Mali Lošinj.

Výše jsme vám představili spíše ostrovy, které nejsou mezi turisty tak populární, tudíž se nemusíte obávat toho, že byste narazili na davy turistů. Samozřejmě prvně je nezbytné objednat si ubytování, tedy Chorvatsko – hotel. Existuje vskutku celá řada ubytovacích zařízení – od luxusních hotelových resortů přes cenově dostupné apartmány až po malebné penziony. Je pouze na vás, kolik jste ochotni za ubytování utratit a kam chcete vyrazit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..