3D měření, které zaručí přesnost

Stejně jako většina technologií se vyvíjí a zdokonalují i měřicí přístroje. Velkým hitem se v poslední době stalo 3D měření, jež využívá software a souřadnicový systém. Díky třísouřadnicovým měřicím přístrojům, které jsou schopny efektivně získat a počítačově zpracovat data, je možné měřit s přesností tisícin milimetru. Jenže jak vybrat správný měřicí přístroj pro konkrétní účely?

3D měřicí přístroje se vyznačují vysokou přesností, variabilitou i snadným ovládáním. Dokáží měřit různé tvary v prostoru i rovině a jsou schopny přizpůsobit se jakémukoli materiálu včetně lesklého. 3D optické měřicí přístroje měří bezkontaktně na principu vzdálenosti linií, zatímco dotykové využívají měření vzdálenosti mezi body. 

Optické i dotykové 

Tyto moderní, sofistikované a v poslední době velice populární přístroje nabízí například firma DEOM, která je v oblasti optické a dotykové měřicí techniky pro kontrolu rozměrů předním dodavatelem pro naše území. Specializaci firmy můžeme pozorovat v samotném názvu, který vlastně znamená Digitální Elektronicko – Optická Měření. V jejich nabídce naleznete široký výběr 3D měřicích přístrojů, 3D skenerů i měřicích ramen. Máte-li zájem o 3D optické měřicí přístroje, nabízí firma stolní automatické, portálové automatické i ruční varianty přístrojů. V případě zájmu o 3D dotykové měřicí přístroje si můžete vybrat z přístrojů s granitovou konstrukcí ve všech osách, kompaktních nebo dvouramenných. Většina přístrojů nabízených firmou DEOM je vhodná jak pro sériovou, tak pro kusovou výrobu. 

3D skenery pro modelování

Pro měření několikamilimetrových rozměrů jsou pak vhodné 3D skenery. DEOM nabízí skenery pro velké i malé objekty. 3D skener je ideálním řešením pro vytváření modelů a nabízí také automatický skenovací proces. V případě, že je pro vaši práci přesné měření nepostradatelné, firma DEOM vám ji může jistě ulehčit. Proč neměřit přesně, když to jde?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..