Poradíme vám, kde koupit kvalitní české matrace

Současný trh s matracemi je poměrně rozmanitý, přičemž na své si přijdou jak zájemci o měkčí lůžko, tak i jedinci prahnoucí po tvrdém podkladu. Co se týče výrobních materiálů, máte skutečně z čeho vybírat. Počítejte však s tím, že co materiál, to jiné vlastnosti. V následujících řádcích vám představíme matrace, o které je největší zájem.

Ještě než se pustíte do výběru matrace, měli byste vědět, že je dobré rovnou přikoupit nový rošt. Pokud máte obyčejný laťkový rošt, uvažujte nad změnou, která vám zvýší úroveň pohodlí. Co třeba polohovací rošt, u něhož si nastavíte podle potřeby sklon oblasti pod hlavou i pod nohama?

Pěnové matrace

První možností jsou pěnové matrace, ovšem není pěna jako pěna. Jednotlivé druhy se totiž liší složením, objemovou hmotností a také stupněm tuhosti. Setkat se můžete s matracemi z pěny líné, studené či bio. Připraveny jsou mimo jiné ještě matrace z RE pěny, které se vyznačují vyšší tuhostí. Jestliže od matrace vyžadujete speciální elastické vlastnosti, sáhněte po takzvané flexifoam pěně. Vybrat si můžete z mnoha rozměrů a čekají na vás matrace 90×200 i matrace 180×200.

Latexové matrace

Další na řadě jsou latexové matrace, jež poskytují perfektní komfort, ještě lepší ortopedické vlastnosti. Jsou vhodné pro alergiky, neboť se v nich neusazují, ani nemnoží bakterie a plísně. Při výrobě se většinou používá směs přírodního a syntetického latexu, čímž je dosaženo vysoké elasticity.

Pružinové matrace

Zapomenout nesmíme ani na pružinové matrace, respektive taštičkové. Uvnitř najdete více než 380 pružin, přičemž každá pružina je vždy zvlášť v taštičce z netkané textilie. Pružinová matrace slibuje perfektní pružnost, skvělou prodyšnost a dlouhou životnost. Dokonce narazíte i na pružinové matrace 140×200. Záleží jen na tom, jak velkou máte postel.

Jestliže hledáte prodejce kvalitních českých matrací, doporučujeme podívat se do pestrého portfolia e-shopu matrace-matex.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..