Školní batoh i aktovku vybírejte pečlivě. Bude na ní záviset zdraví vašeho dítěte!

Napsalo si vaše dítko školou povinné Ježíškovi o nový školní batoh? Poradíme vám, jaký mu vybrat.
Výběr školního batohu či aktovky v žádném případě nepodceňujte. Špatně zvolený výrobek může vašemu dítku nenávratně poškodit páteř. Dětí se skoliózou v ordinacích ortopedů přibývá a na vině mimo jiné bývají špatně zvolené školní pomůcky.

Pozor na přetížené aktovky!

Mé dcerce je 13 let. Už od první třídy jsem ji litovala, s jak těžkým batohem se ráno co ráno musí potácet. Zatímco v zahraničí se děti už učí z tabletů, u nás se do školy stále nosí staré dobré a velmi těžké učebnice. Už jen z toho důvodu by dětský školní, ale i studentský batoh měl být pokud možno co nejlehčí. Ale samozřejmě nejenom to.

Batoh nebo aktovka?

Toť základní otázka. Máte-li doma prvňáčka, můžete mu pořídit kvalitní lehkou anatomickou aktovku. Na základě jakých parametrů ji vybírat? Školní aktovka pro prvňáčka by měla být vybavena vyztuženým a tvarově stálým dnem, dostatečně dlouhými a širokými popruhy z prodyšného materiálu. Stejně důležitý ovšem je i hrudní pás s kvalitní přezkou a v neposlední řadě i reflexní a bezpečnostní prvky, díky kterým váš malý školáček bude na ulici vidět.

Školní batohy pro studenty

Dětem odrostlejším byste však aktovkou zřejmě moc radosti neudělali. Ti přeci jen dávají přednost moderním školním batohům. Jsou lehké, praktické, pohodlné, vejde se do nich spousta věcí a především dobře vypadají.

Na sportovní batoh zapomeňte

V žádném případě se nesnažte školní batoh nahradit batohem sportovním. To jsou dvě odlišné kategorie, respektive na oba výrobky jsou kladeny jiné nároky. Kvalitní školní a studentský batoh (popřípadě školní batoh pro 2. stupeň) by totiž měl být vybaven mnohem robustnější konstrukcí skládající se z pevné a anatomicky tvarované zadní části a minimálně 4 cm širokých polstrovaných popruhů. To je kombinace, která je klíčová především pro správný vývoj dětské páteře.

Kvalitní školní pomůcky od českého výrobce

Jedním z předních českých výrobců školních batohů a dalších školních pomůcek je značka STIL. Její produkty spolu s výše zmíněnými parametry vynikají především nízkou váhou. Školní aktovka o objemu 15 litrů váží okolo pouhého jednoho kilogramu. Zákazník má navíc možnost výběru z výhodných setů tvořící školní batohy s penálem, boxem, zástěrkou, peněženkou a dalších školních potřeb – vše samozřejmě ve shodném designu. Výrobky značky STIL jsou k mání téměř v každém papírnictví v sekci dárkového balení, ubrousků, blahopřání, či párty programu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..