Chce hrát hokej? Potřebujete brusle a hokejku!

Kompletní výstroj hokejisty jistě nezahrnuje pouze brusle a hokejku. Nicméně jde o naprostý základ, o kterém byste měli, v případě, že vás tahle kolektivní a dynamická hra zajímá, vědět maximum. Nabídka obojího je na trhu široká. Získejte tedy přehled o jednotlivých typech, ať si vyberete to nejlepší pro vás.

Hokejku si pořiďte podle předem stanovených kritérií

Hokejky se dělí podle délky. Je třeba vědět vaši výšku a následný výběr pak už není problém. Obecně rozlišujeme hokejky dětské, juniorské, intermediate a konečně seniorské. Aby hokejka perfektně odpovídala vaší výšce, měla by vám sahat po bradu, pokud jste obutí v bruslích. Zkoušíte-li si velikost hokejky bosí, měla by vám sahat po nos. V případě potřeby lze hokejku zkrátit i prodloužit pomocí nástavce.

Tvrdost materiálu, z něhož je hokejka vyrobena, hraje důležitou roli. Rozsah tvrdosti je rozdělen stejně jako u určení délky hokejky, tzn. dětské, juniorské a tak dál. Nemyslete si ale, že tvrdá hokejka automaticky znamená lepší hru. S postupem času tvrdost klesá. A pokud budete nuceni hokejku nástavcem prodloužit, zmenší se její tvrdost také.

Brusle na hokej se od běžných liší

Brusle, s nimiž hodláte hrát skutečně hokej a ne se jen tak vézt po ledu, vyžadují jinou konstrukci než třeba ty rekreační. Při jejich koupi se setkáte s více typy, nicméně některé vlastnosti by měly mít všechny hokejové brusle stejné.

V zásadě jde o to, že brusle na hokej vyžadují zvýšenou odolnost vůči nárazům puku, případně kontaktu s noži bruslí jiného hráče. Chrání vaše nohy, takže použité materiály na výroby jsou pevné, brusle musí být vyztužené, zároveň poskytující stabilitu a snadnou ovladatelnost.

Kvalita nože je rozhodující pro váš výkon na ledu. Je třeba, aby byl antikorozní a zvládl opakované broušení. Ideální se jeví železné nože vhledem k jejich dlouhodobé životnosti. Pozornost věnujte i hmotnosti bruslí, zpracování vnitřního polstrování i jazyka.

Navštivte e-shop Bauer. Kromě širokého sortimentu hokejového vybavení zde najdete i poradnu. Dozvíte se tak vše, co třeba ještě nevíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..