koupelna

Jak v koupelně efektivně vyřešit úložný prostor?

koupelna

Máte v koupelně věčný chaos? Sprchové gely a šampony vám padají z poliček, špinavé prádlo se válí vedle sprchového koutu a kartáčky musíte mít postavené v kelímku na umyvadle? Ani v té nejmenší koupelně by neměl chybět základní nábytek, který poslouží právě k úschově těchto nezbytností. Věřte, že se najde něco i pro vás.

Koupelna by měla být místem, kde ráno načerpáte potřebnou energii a večer se uklidníte po náročném dni. Pokud v ní vládne chaos, určitě na vás tyto účinky nemá. Jakmile nepořádek zavřete do koupelnové skříňky, všechno bude najednou jinak.

Vyberte si chytré řešení pro vaše prostory

Jestliže nemáte místo na velké skříně, zkuste zkombinovat více prvků. Skříňku můžete schovat pod umyvadlo, dá se zakoupit se zrcadlem nebo s vestavěným prádelním košem. Díky tomu ušetříte prostor. V podstatě lze využít každý volný kout, který v koupelně najdete, protože koupelnové skříňky se vyrábí v opravdu široké škále rozměrů.

Upřednostňujete retro styl, nebo raději konzervativní bílou?

Požadavkům na design se meze nekladou. Obchody nabízí dřevěné dekory, obyčejnou bílou barvu, ale i odvážnější kousky. Retro styl přináší neobvyklé barvy evokující 50. léta minulého století a prémiové kolekce přichází i s kolečky, proužky apod. Tyto vzory je ovšem daleko složitější sladit se zbytkem koupelny, a proto většina lidí volí spíš klasiku, kterou najdete v e-shopu Dona-shop.cz – světlý dub, tmavší švestku či wenge.

Nejvíce dbejte na materiál

Koupelnové skříňky by měly být zejména odolné dlouhodobé vlhkosti. Výrobci je obvykle opatřují ochranným nátěrem (voskem, olejem, lakem), ale zajímejte se o to. Někdy přidávají i fólii odolnou UV záření, takže nábytek postupem času nebledne. Dalším kamenem úrazu bývají hrany, výrobci je proto opatřují PVC ochranou, aby se nepoškrábaly a nepoškodilo je každé ťuknutí. Tohle všechno byste u své skříňky do koupelny měli hledat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..