Špičkové a cenově dostupné držáky na televizi

Televize se pravděpodobně jednou pro vždy stala součástí našich domovů. V dřívějších dobách byla televize těžká a nedalo se s ní dělat skoro nic. Dnes jsou moderní televize lehoučké, mají malou spotřebu, velké uhlopříčky a design, který se stává integrální součástí bytu. Mimo to, v moderních domácnostech se z nich stávají spíše informační panely, protože se dají připojit bezdrátově k internetu, spouštět na nich různé programy, hrát hry, nebo sledovat pořady na přání (on demand). Tyto všechny vlastnosti z televizí dělají mnohem více, než pouhou televizi. Avšak má to jeden háček…

Kam s ní?

Ceny televizí jsou dnes tak nízko, že si doslova každý může koupit obrovskou televizi. Kdo by jí nechtěl, že? S tím však jde ruku v ruce také nutnost televizi někam umístit. Připravte se na to, že zhruba od velikosti 32″ nemůžete televizi dát jen tak někam, protože bude zabírat dost místa. To platí, zejména pokud máte doma starší obývací stěny, které mají navržený prostor pouze pro staré CRT televize. Co s tím?

V obývacím pokoji na zeď, v ložnici na strop

Jedno z velmi efektivních a velmi stylových řešení spočívá v umístění televize na televizní držák. Ten vám umožní televizi umístit na dříve absolutně nemyslitelná místa. Mimo to, až si půjdete koupit obývací stěnu, tak můžete svou fantazii pustit naplno. Nebudete totiž ničím limitováni, respektive televizí. Obývací stěnu můžete dát jinam, může být jinak velká, mnohem více variabilní – záleží na vás.

Pokud máte televizi v ložnici, tak jí zkuste připevnit pomocí fixního držáku na strop. Můžete si pak “medit” v posteli a koukat se na televizi bez nutnosti zaujímání všelijakých krkolomných poloh. Váš krk a záda vám poděkují.SM01W-stropni-drzak-tv

 

Špičkové držáky na televize

Nyní vám ukážeme tři velmi kvalitní, lehké a skvěle designované držáky televizí, které nejsou nikterak drahé. Díky jejich vysoké variabilitě plně postačí pro drtivou většinu plochých televizí. Držáky samozřejmě splňují standardy VESA, takže s nimi nebudete mít žádné problémy při jejich připevňování k televizi. A jak zjistíte, jestli váš televizor podporuje standard VESA? Velmi jednoduše. Stačí na zadní části televize najít 4 otvory pro uchycení televizního držáku. Změřte jejich horizontální a vertikální vzdálenost v milimetrech. Pokud je vzdálenost například 200 mm x 200 mm, pak je vaše VESA označení 200×200, u 400 mm x 200 mm, je to pak 400×200 apod.tv-drzak-lcd-NB-SP500

Držák NB SP400

Jedná se o polohovatelný držák LCD, nebo plazmové televize, na který je možné umístit obrazovku s uhlopříčkou od 32″ do 47″, s maximální hmotností až 27,3 kg. Držák je otočný a sklopný. To znamená, že televizi budete moci jak “připlácnout” ke stěně, tak jí i oddálit. Navíc můžete televizi otáčet ve vodorovném směru. Televize s uhlopříčkou do 37″ můžete otočit dokonce kolmo ke stěně. U větších uhlopříček nedosáhnete plných 90°. Pokud jste držák nainstalovali křivě, nic se neděje, držák umožňuje korekci roviny +/- 5°. Kde ho nejlépe využijete? Třeba v pracovně, v zasedací místnosti na různé prezentace, v kuchyni, ve fotoateliéru, nebo všude, kde vyžadujete základní možnosti pohybu televize.

Cena tohoto prvního držáku je velmi nízká. Aktuálně stojí 619,-Kč.

Ukázat kompletní technické specifikacedrzak-tv-lcd-NB-SP400

Držák NB SP500

Luxusní dvouramenný držák na LED a plazmové televize. Jedná se o vyšší verzi předcházejícího držáku na televize SP400, který je tentokrát určen pro uhlopříčky od 32″ do 55″, s nosností až 36 kg. Držák NB SP500 můžete vodorovně otáčet, vysouvat ho do prostoru (až 452 mm) a různě naklápět (+2 až -10°). To znamená, že v tomto provedení ho můžete dát i do jiných než standardních výšek. Díky korekci roviny (+/- 3°) můžete televizi srovnat do roviny. Televizi tak můžete snadno dát ke stropu, což oceníte zejména v čekárnách, v infocentrech nebo klidně i doma.

Držák NB SP500 má na sobě systém pro vedení skryté kabeláže, takže pokud nechcete koukat na přívodní kabely, tak nemusíte. Vedení dále od držáku buď můžete vést ve zdi, za zdí, nebo třeba povrchově v barevně sladěné liště.

Úplně nejlepší na tomto držáku je však jeho cena. Držák stojí příjemných 1090,-Kč.

Ukázat kompletní technické specifikace

Držák NB SP 600

Poslední držák, který vám dnes představíme, patří do kategorie profesionálních držáků televizí, který si poradí s uhlopříčkou obrazovky od 40″ do 70″. Zvládne tedy velmi velké obrazovky, s čímž koresponduje i jeho nosnost, až 45 kg. Pokud vaše televize podporuje standard VESA, který není menší než 200×200, tak můžete tento velmi oblíbený držák na televizi, použít i na menší uhlopříčky, než je zmiňovaných 40″. Dále stejně jako předchozí verze, tak i tato má system pro skrytou kabeláž, možnost televizi vysouvat, otáčet a naklápět (+5° až -8°). Stejně tak i zde najdete korekci roviny v rozsahu +/- 3°.

Cena je opět velmi příjemná a to 1590,-Kč. Za takto kvalitní držák je to opravdu exkluzivní cena.

Ukázat kompletní technické specifikace

Kde koupit nejen tyto, ale i jiné držáky?

Uvedené držáky NB SP400, NB SP500 a NB SP600 si můžete zakoupit v e-shopu www.drzakyastolky.cz, který je jejich autorizovaným distributorem pro ČR a SR. Díky tomu jsou všechny uvedené držáky skladem a ihned připraveny k expedici. V nabídce najdete i mnoho dalších držáků, stojanů, polic, stolků na televize a jiného příslušenství. Pokud doma máte starou CRT televizi a nechcete jít vyhazovat, pak i tak vyzkoušejte tento e-shop, protože mají držáky i na CRT televize.

Pokud si nebudete čímkoliv jisti, zavolejte na infolinku e-shopu 733 701 897, která je dostupná každý pracovní den od 7:00 do 15:00.

Perlička na závěr. Pokud vám nevadí přepravní společnost IN TIME, tak u držáků NB SP500 a NB SP600, máte dopravdu zdarma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..