Proč je důležité nosit správné spodní kalhotky?

Jedna otázka na tělo, milé dámy. Nosíte vhodné spodní kalhotky? Nemám na mysli samozřejmě jejich vzhled, to je ostatně věcí vkusu každé z nás. Zajímá mě spíš jejich matekalhotkyriál, střih a velikost. To totiž hraje roli nejen v tom, jak v prádle vypadáte, ale hlavně to ovlivňuje vaše zdraví. Na co si dát při výběru spodních kalhotek pozor?

Za vším hledej špatné prádlo

Bolí vás často břicho, aniž by k tomu byl nějaký medicínský důvod? Trpíte na gynekologické záněty a nic vám nepomáhá zabránit jejich opakování? V obou případech může být na vině vaše spodní prádlo. Příliš úzké zařezávající se kalhotky tlačí na břicho a orgány v něm a mohou způsobovat až nepříjemné bolesti. V těsném prádle z neprodyšných materiálů se tvoří také přímo ideální podmínky pro přemnožení mikrobů způsobujících poté vleklé záněty a podobné problémy. Řešení přitom může být úplně snadné, stačí probrat svůj šatník a pořídit si nové vhodné prádlo.

Óda na bavlnu

Tělu nejpříjemnějším materiálem je bezpochyby bavlna. Je měkká, jemná, prodyšná a právě díky svým vlastnostem se hodí pro celodenní nošení kalhotek. A i když zní spojení bavlněné prádlo trochu nudně, opak je pravdou. Vždyť i tady najdete krásné modely zdobené zajímavými potisky, výšivkami nebo krajkami. Není ale třeba se úplně vzdávat ani jiných materiálů, pokud bavlna nepatří mezi vaše oblíbené látky. Určitě se ale obloukem vyhněte syntetickým kalhotkám z tržnice a raději nakupte v kvalitním obchodě, kde se u všeho sortimentu v první řadě dbá na jeho zdravotní nezávadnost a prodyšnost.

Pohodlí je důležité

A s pohodlím souvisí také střihy kalhotek. Je celkem jedno, zda máte rády sexy tanga, klasiku nebo nohavičkové modely. Důležité je to, aby kalhotky nikde neškrtily a netáhly. Pokud jsou vám například nohavičkové kalhotky dobré v pase, takže větší velikost není potřeba, ale přesto vás řežou do stehen, sáhněte po jiném střihu a nespoléhejte se na to, že se časem švy vytáhnou. Jen tak vám bude v prádle příjemně.

Kvalitní kalhotky a další spodní prádlo koupíte například na webu www.moje-pradlo.cz, kde je vše k mání v širokém výběru a za dobré ceny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..