Jak vybrat ta pravá svítidla do domácnosti?

infoCo uděláte jako první věc, když přijdete večer domů, když jdete do koupelny, když se v noci probudíte a musíte si odskočit…? Ano, samozřejmě rozsvítíte světlo. Kolikrát za den hrají svítidla ve vašem životě svou důležitou roli? To se snad ani nedá spočítat. Je tedy jasné, že při zařizování domu nebo bytu jsou jednou z věcí, nad kterou je třeba se pořádně zamyslet. Vždyť do každé místnosti se hodí trochu jiný typ lustrů, ať už z praktického nebo estetického hlediska. Jak tedy vybavit svou domácnost těmi pravými svítidly?

Praktické části domova

Nejdříve si probereme ty místnosti, kde je třeba klást důraz na praktičnost. U předsíně, šatní místnosti či komory je důležité dobře vidět na všechny drobnosti, které budete třeba ve spěchu při ranním vypravování hledat, ideální je proto jednoduché silnější světlo dobře rozprostřené po celém prostoru. V koupelně musíte volit svítidla vhodná do vlhkého prostředí. Kromě jednoho centrálního lustru určitě myslete i na bodová světla do okolí zrcadla, která jsou prakticky nezbytná. Bodová světla oceníte i v kuchyni, kdy jimi osvětlíte kuchyňskou linku a pracovní prostor. V kombinaci s jedním hlavním lustrem to bude ideální poměr nasvícení. Při volbě umístění světel si tady ale dejte pozor na to, abyste si u práce sami nestínili, to bývá častým problémem, se kterým se dá následně už jen těžko něco udělat.

Odpočinkové a společenské místnosti

U obývacího pokoje hraje hlavní roli design. Lustry sem vybíráme podle toho, jak se hodí k celkovému vybavení a ladění pokoje. Pokud vám to vaše estetické cítění dovolí, můžete klidně sáhnout po odvážných designových kouscích, které budou vzhledově výrazným prvkem obývacího pokoje. Také u ložnice je vzhled důležitý, i když tady se radí být trochu umírněnější. Přece jen v ložnici by nemělo být nic, co působí až příliš výrazně a rušivě, celé vybavení by mělo být v harmonii a navozovat pocit klidu a pohody. Lustry do dětského pokoje se pak musí vybírat velmi pozorně. Ač se to na první pohled nezdá, děti intenzivně vnímají intenzitu a zabarvení světla i vzhled svítidla, tedy především pocity, které to v nich vyvolává a to má nemalý vliv na jejich psychiku.

Velmi široký výběr svítidel různých značek od těch klasických modelů až po netradiční designové kousky nabízí například firma Casca.cz. Najdete je v jejich e-shopu nebo ve velkém showroomu v Bratislavě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..