Japonskou tradici a kvalitu nožů ocení každý kuchař

infoJe pro vás vaření vášní nebo dokonce povoláním? To jistě budete souhlasit s tím, že jednou z nejdůležitějších věcí kuchaře jsou jeho nože. Neobejdete se bez nich při každém vaření a jen díky nim můžete nakrájet vše přesně podle potřeby.

Kvalita ze země vycházejícího slunce

Je-li pro vás důležitá kvalita, pak jistě oceníte kuchařské nože Torijo, které prodává obchod Hamono.cz. Japonsko je zemí, kde tradice znamená mnoho a stejně tak je tomu v odvětví nožířství. Tyto nože jsou tím nejlepším, co si můžete do své kuchyně přát. S nimi bude teprve vaření tou pravou radostí. Nože Torijo Japan můžete pořídit v různých variantách podle toho, k čemu je budete používat. K mání jsou nože menší i větší, s širokým využitím nebo specializované jako například nůž na chléb.

Co nemůže chybět ve výbavě kuchaře?

Nyní vám chci představit jeden kus, který bude pýchou vaší kuchyně. Jde o Torijo Shirogami Kiritsuke, který svým tvarem připomíná japonský meč. Jeho ostrá čepel měří 240 mm a je vyrobena z bílé uhlíkové oceli Shirogami, která je velmi tvrdá. Čepel je upevněna v krásné a praktické rukojeti ze dřeva magnolie a skvěle padne do ruky. Ocel není nerezová a vyžaduje tak větší nároky na pečlivou údržbu, vynahradí to však svou kvalitou. Proti korozi je kov ošetřen černou vrstvou zvanou Kuro-uchi. Tento typ nože Torijo využijete téměř každý den, je vhodný na porcování pečeného masa, větších ryb, ale také zeleniny. Chystáte-li větší oběd nebo večeři pro přátele, díky tomuto noži zvládnete připravit všechny porce během chvíle.

Japonsko je vyhlášené kvalitními výrobky a i tyto nože dokládají, že mají být Japonci na co hrdí. Dopřejte si tuto kvalitu i ve vaší kuchyni, aby vám vaření šlo skvěle od ruky a také vás bavilo, protože o tom by to vždy mělo být.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..