Nakupování na internetu změnilo svět

Nakupování na internetu mění tradiční nakupování v něco jiného, lepšího, snazšího. Nevěříte? Letos k Vánocům jsem mimo jiné dostal bavlněné ponožky. Pro někoho nic zajímavého, já však ocenil, že jsou ze 100% bavlny a ne žádné umělé hmoty. Sehnat kvalitní ponožky není dnes v dobách všudypřítomných vietnamských krámků, nabízejících v drtivé většině nekvalitní zboží, nic snadného, tedy alespoň v klasických kamenných obchodech.

Vietnamských prodejců je již tolik, že začali i oni sami krachovat. Nabízí totiž vesměs všichni stejné zboží, s tím rozdílem, že v jednom krámu je trochu levnější, v druhém dražší atd. Navíc, čím víc se věnuji obchodování, zjišťuji, že jsou Vietnamci špatní obchodníci. Sice vydrží v krámku od brzkého rána do pozdního večera, avšak kdo by u nich kupoval zboží, které ráno nakoupí v Lídlu a pak prodávají za vyšší cenu o 100m dále? Ovoce, které často prodávají je zmrzlé, a teď v zimě mnohokrát i zkažené, protože ho nemůžou prodat. Končí to tak, že prodávají pytlík černých banánů za 9,-Kč, což je dobré leda tak pro bezdomovce, kteří ovoce stejně nejedí. Ovoce pak končí v nedaleké popelnici, kde dost zapáchá.

Opusťme teď Vietnamce, protože ti mají zatím technologický skluz takových 15 let, a podívejme se na české prodejce, kteří prodávají na internetu. Vánoční dárek, který jsem dostal, mi dal jasně najevo, že dnes až na potraviny nemá skoro žádnou cenu nakupovat v kamenných obchodech. Na internetu lze dnes koupit v podstatě úplně vše, navíc často levněji. Dost lidí namítne, že jsou na internetu podvodníci, ale ti jsou i v normálních krámech, navíc dnešní zákony poměrně dobře chrání zákazníky. Stačí nekupovat věci, které jsou až moc podezřelé levné, a máte skoro vždy jistotu dobrého nákupu. Samozřejmě, že jsme teprve na počátku věku elektronického nakupování, o čemž svědčí to, že lidé stále nakupují často na dobírku, což je dnes již zbytečné. Dobírka Vám nezaručí to, že místo hodinek dostanete cihlu, takže až na výjimky, nemá smysl dobírku využívat. Pokud se bojíte platit kartou on-line, tak plaťte převodem. Je to bezpečnější a navíc dost obchodů Vám uzná i email od banky, o tom, že jste dali příkaz k úhradě, takže zboží odešlou ihned. Ušetříte na doběrečném a pak také nemusíte běhat do bankomatu, kde jsou většinou výběry zpoplatněny.

Příště až nebudete něco moct sehnat, zkuste to na internetu. Určitě uspějete. Zejména pokud při nákupu budete používat porovnávače cen.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..