Jakýkoliv digitálně nepodepsaný email dokáže podvrhnout i malé dítě

Přestože vy asi nevíte, jak se dá takový email podvrhnout, věřte, že na to stačí následujících pár řádků PHP kódu:

<?php
$to      = ‘nobody@example.com’;
$subject = ‘the subject’;
$message = ‘hello’;
$headers = ‘From: webmaster@example.com’ . “\r\n” .
‘Reply-To: webmaster@example.com’ . “\r\n” .
‘X-Mailer: PHP/’ . phpversion();
mail($to, $subject, $message, $headers);
?>

Z bezpečnostních důvodů neuvádím celý postup, jak celou proceduru dokončit, avšak, ano, tento kód bohatě na podvrh stačí. Není to žádný tajný kód, ale z manuálu opsaných pár řádek. Podobnými technikami se dá podvrhnout další digitální komunikace. Pro ty, co vědí jak, je to snadné.

Co s tím?

Odpověď je snadná, potřebujete mít digitální podpis. Ten Váš email, dokumenty, nebo komunikaci podepíše pomocí velmi složitých matematických postupů, jejichž samotný popis by vydal na knihu. Takto podepsaný dokument je považován za důvěryhodný, protože digitální podpis, kterým dokument podepíšete, vlastníte pouze a jedině vy. Proto je potřeba ho velmi pečlivě chránit.

Nejen proti pirátům

Piráti jsou jedna stana mince, druhou je usnadnění práce s běháním po úřadech, kdy díky digitálnímu podpisu, který úřady považují na důvěryhodný, nemusíte již dále běhat po úřadech a dohadovat se s často nepříjemnými úředníky.

Jak získat digitální podpis?

Přestože samotné získání digitálního podpisu je snadné, platí to, pouze  v případě, že se v této problematice dokonale orientujete. Bohužel forem digitálních podpisů je poměrně dost, přičemž každý slouží trochu k něčemu jinému (QCA, VCA a další). Pokud nevěříte, zkuste se na to podívat sami, pak se ale nezapomeňte vrátit k tomto článku, protože máme pro Vás snadné řešení.

Na stránkách digitalni-podpis.cz je pro Vás připravena služba, díky které získáte digitální podpis, a která Vám ušetří hodně času, nervů a běhání po úřadech. Dokonce Vám pomohou certifikát nainstalovat do PC, to totiž také není tak snadné. Na těchto stránkách je pro Vás připraveno pár dalších nabídek, například zde naleznete program elektronický podpis PDF souborů, nebo pokud používáte datové schránky,  určitě oceníte program Recomando, pomocí kterého získáte oproti samotným datovým schránkám výkonný nástroj na komunikaci s úřady. Pokud používáte datové schránky, pak asi víte, že samotné webové rozhraní schránky velmi primitivní a jednoduché.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..