Vietnamská tržnice SAPA v Praze. Místo, na které nezapomenete

sapa-vstup

SAPA je největší vietnamská tržnice v ČR, která je zajímavou směsicí luxusu a špíny. Současní Vietnamci se již vypracovali na úroveň, kdy sami provozují velký supermarket a jezdí v luxusních autech. Nevěříte? Pak budete muset tuto obrovskou tržnici, sami navštívit.

Jaká je SAPA?

Předně je obrovská. Plocha, kterou zabírá je 25.000 metrů čtverečních, takže se připravte na to, že se zde celkem nachodíte. Připravte se také na relativně špinavé prostředí. Vietnamci si s čistotou opravdu moc hlavu nelámou. Konec konců, něčím to levné zboží musí být vykoupeno. V krámcích samotných je samozřejmě čisto, takže se nemusíte ničeho bát. I záchody jsou poměrně čisté, takže když nepořádek venku přenesete přes srdce, pak se vám zde bude líbit. Najdete zde spoustu zajímavých obchodů, v kterých koupíte kde co, z Vietnamu, Thajska, Číny, ale také i Čech a z dalších zemí.

[sc:adsense-pod-clankem]
 

Co se dá koupit v SAPĚ?

sapa-tamda-foodsOblečení, hodně oblečení, je ho tu tolik, že si skutečně každý přijde na své. Hlavní část tržnice nabízí opravdu nepřeberné množství oblečení všech velikostí a barev. Mimo oblečení zde najdete různé hračky, elektroniku, nábytek, dokonce i lékárnu, exotické ovoce a zeleninu (badián, kraby, bambusové výhonky, čajot, černý kardamon, dračí ovoce, galgán aj.), drogerii, kasíno, vybavení pro obchody, zástupce telefonních operátorů, zástupce pojišťovny, prodejce letenek a spoustu dalších zajímavých věcí a služeb.

Pokud si chcete levně nakoupit české jídlo, pak tu na vás čeká vietnamský supermarket TAMDA FOODS, který celkem připomíná Makro, jen jeho rozloha je mnohem menší. Naleznete v něm spoustu levných věcí, za které v klasickém krámě platíte možná až zbytečně moc peněz. Pokud máte živnostenský list, pak se zaregistrujte na webu tohoto obchodu. Po vydání karty podobné kartě z Makra pro vás budou platit ty levnější ceny, které budou u zboží uvedené. Ano, zboží má dvojí cenu. Jednu pro koncové zákazníky, a jednu pro registrované velkoodběratele.

chram

Pokud máte rádi exotickou kuchyni, pak vám doporučujeme navštívit místní relativně početné restaurace a bufety, v kterých naleznete mnohé z vietnamské kuchyně. A věřte tomu, že je z čeho vybírat. Jen ten systém vybírání jídla a jeho následná konzumace, je pro našince trochu chaotický, ale na to si rychle zvyknete. Milovníkům čaje doporučujeme nezapomenou si nakoupit vietnamské chutné zelené čaje, které se zde dají pořídit skoro zdarma. Půl kilogramu kvalitního zeleného čaje se dá pořídit za cenu kolem 150,-Kč.

Perlička, myčka aut po vietnamsku vypadá tak, že auto obíhá několik zaměstnanců, kteří mokrým koštětem auto omývají a luxují vysavačem, který toho už hodně zažil. Mimo tuto ruční myčku zde najdete také buddhistický chrám.

Rozhodně vám doporučujeme SAPU navštívit, je to místo plné života, zajímavého zboží a lidí, které jen tak něco nerozhází.

Protože, první návštěva může být poněkud náročnější, doporučujeme vám, zejména těm méně světaznalým lidem, navštívit stránky www.sapamapa.cz, na které najdete tipy na zajímavá místa v tržnici.

Mimochodem, parkování poblíž, i v tržnici, je bez problémů, i když vjíždět dovnitř bychom vám moc nedoporučovali, protože zde vládne celkem “chaos”.

Adresa tržnice SAPA

Otevírací doba tržnice SAPA je každý den od 8:00 do 18:00. Některé obchody však mají otevřeno i déle.TTTM Sapa
Libušská 319/126
Praha 4
142 00 Praha

Webové stránky tržnice jsou www.sapa-praha.cz

 

2 comments for “Vietnamská tržnice SAPA v Praze. Místo, na které nezapomenete

 1. František Šálek
  28. 5. 2018 at 12:14 pm

  Dobrý den – shlédl jsem pořad “U stánku” – jarní závitky. Můžete mi mi sdělit u kterého stánku v SAPĚ bylo točeno – abych nemusel hledat po celé tržnici. V pořadu byly závitky označené jako výborné.
  Děkuji.

 2. Shennad
  19. 11. 2014 at 4:29 pm

  I have visited this place SAPA in Prague. I could say I was absolutely shocked. Such dirty place I have never seen. Why people from Vietnam live in the Czech Republic? The place is a little Hanoi so they can live in a big Hanoi and in their country. Many of them cannot speak any Czech word what I could hear there.
  I did not like the place and I did not recomand it anyone.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..