Sledováním vozidel lze snížit náklady na provoz vozidel

Řeknete-li zaměstnancům, že plánujete nasadit do firemních aut on-line sledování vozidel, pravděpodobně se nesetkáte s pozitivním ohlasem. Je to dáno tím, že zaměstnanci občas používají služební auta k soukromým účelům. Někdy to sice lze tolerovat, avšak máte-li rozsáhlejší vozový park, můžete omezením soukromých jízd někdy i výrazně snížit náklady na pohonné hmoty. Měsíčně na tak můžete ušetřit i deseti tisíce korun. Ty v době, kdy všichni šetří, pro Vás mohou znamenat konkurenční výhodu. Ušetřené peníze můžete využít totiž výrazně efektivněji tam, kde je to potřeba.

Sledování vozidel není jen o omezení nepovolených soukromých jízd. Nasbíraná data lze využít třeba pro optimalizaci dopravních tras. Ne vždy totiž řidiči jezdí nejoptimálnější trasou, která může být zbytečně dlouhá, nebo moc pomalá. To vše Vás stojí peníze.

Pokud dojde k dopravní nehodě, máte k dispozici záznam trasy, který pak může pomoci při objasňování nehody. Co se týče bezpečnosti, můžete sledováním vozidel ukázat problémovým řidičům, že jezdí moc rychle. Tím je lze donutit dodržovat dopravní předpisy, což pro Vás opět znamená úsporu peněz. Zejména pokud takto předejdete dopravní nehodě.

Monitoroval lze nejen polohu aut. Můžete si třeba nechat zaznamenávat teplotu v nákladním prostoru auta, množství paliva v nádrži, zatížení náprav, rychlost auta, teploty provozních kapalin a mnohé další. Systém, který auto sleduje, všechna data zpracovává a je schopný automaticky generovat knihy jízd, výpočet diet, náhrady a mnohé další. Mimo to třeba aplikace Webdispečink firmy PRINCIP a.s. umí přímo komunikovat s palubní GPS a předávat jí třeba nové cílové body. Řidič může posílat přes GPS krátké textové zprávy apod. Můžete tak přímo komunikovat s řidičem a zadávat mu úkoly přímo z počítače.

Webdispečink může sledovat i aktuální technický stav vozidla, čímž můžete předcházet budoucím problémům. Určitě nechcete, aby Vám plně naložený nákladní automobil někde zůstal nepojízdný a vy tak museli zajistit jeho časově náročnou překládku. U aut značek Škoda lze navíc sledovat i servisní intervaly. Můžete si tak včas naplánovat návštěvu servisu a ne až v momentě, kdy se Vám rozbliká servisní kontrolka v autě.

Aplikace Webdispečink je možné používat i na vašem mobilním telefonu. Podporovány jsou operační systémy Android a iOS firmy Apple. Sledovat vozidla tak můžete řídit doslova odkudkoliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..