Recenze knihy Steve Jobs

Jedni ho milují, druzí nenávidí. Je jedno ke komu se řadíte, po přečtení knihy Steve Jobs, dospějete k závěru, že se jedná o určitou formu bible pro úspěšné podnikatele. Dozvíte se z ní, celý život Steva Jobse, který si bezhlavě šel za svou ideou, kterou se stalo zpřístupnění počítačů normálním lidem. A přestože sám Steve Jobs, nic konkrétního nevymyslel, dokázal svým nadšením a smyslem pro design a jednoduchost nakazit celý svět. Firma Apple je díky jeho myšlenkám dnes nejbohatší firmou na světě a pravděpodobně brzy bude i první firmou s účtem překračující 100 miliard dolarů. Již dnes je bohatší než vláda spojených států.

V knize se dozvíte o celém životě Steva Jobse a jeho soukromí, které si velmi chránil. Zjistíte třeba, že byl adoptovaný, že byl vegetarián, v mládí bral drogy, byl náladový, značně necitlivý, zaměstnával jen ty nejlepší lidi, kteří mu mohli bez okolků vynadat, nebo třeba že byl tak velký perfekcionista, že měl problém si vůbec koupit nějaký nábytek do svého bytu, nikdy se nezajímal o charitu apod. Mezi řádky, které popisují jeho život až do jeho smrti, se dozvíte velmi užitečné informace o podnikání například:

  • Méně je více.
  • Jednoduchost je nejvyšší forma promyšlenosti.
  • Intuice je důležitější než průzkum.
  • Zákazník neví, co chce, dokud mu to neukážete.
  • Výborní pracovníci neradi vidí, když jim tolerujete chyby.
  • Když jdete do projektu s tím, že v něm vyděláte peníze, děláte něco špatně.
  • Když nechcete změnit svět k lepšímu, tak to rovnou zabalte.
  • A buďte šílení. Lidé, kteří jsou dost šílení na to, aby začali měnit svět, jsou ti, kterým se to podaří.

Bez ohledu na tloušťku knihy, stojí kniha za přečtení, protože zejména podnikatelům ukáže jak uspět v tvrdém světě businessu.

Pokud Váháte s koupí knihy, možná Vám pomůže jeho jeden z nejslavnějších projevů na Stanfordské univerzitě z roku 2005. Video je opatřeno titulky(cc).

httpvh://www.youtube.com/watch?v=5MZofan2p-k

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..