Zboží zakoupené v předváděcích akcích půjde vrátit bez pokut

Předváděcí akce, na kterých různé firmy doslova uzamknou lidi, tak by nemohli utéct, a pak je nutí kupovat zboží, které nechtějí, se množí jako houby po dešti. Existují i takové případy, kdy firma odveze domu zákazníka, kde ho pak nutí podepsat kupní smlouvu, aby tak mohli obejít skutečnost, že si musí sjednat návštěvu doma, aby zboží nešlo tak snadno vrátit.

Přestože o tomto problému mnoho lidí ví, stále je mezi námi spousta důvěřivých důchodců, kteří na tyto akce ať už z nudy, nebo ve snaze ušetřit, případně něco pěkného koupit pro mladé zavítají a naletí podvodníkům. Proto poslanci schválili změnu občanského zákoníku, která umožňuje vrátit bez jakýchkoliv sankcí zboží, i když jste podepsali na akci kupní smlouvu. Takže zboří půjde vždy vrátit do 14ti dnů, bez pokut.

Otázka je, kdy tyto podvodníci vymyslí nějakou novou fintu. Takže pokud to jde, nenavštěvujte tyto akce vůbec. Většinou nic dobrého stejně nepřinesou. Bohužel existuje stále hodně lidí, kteří si chodí pro lákavé odměny za návštěvu, i když jsou to často třeba jen cetky v podobě levných nekvalitních telefonů za korunu. Běžným trikem je, že Vám slíbí zajímavý dárek, který pak prostě došel a tak dostanete lacinou náhražku. V tip je v tom, že když už Vás mají na předváděcí akci, jen tak Vás nepustí.

Máte nějaké zkušenosti s takovými to akcemi? Podělte se s námi o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..