Tekuté stěrače využívající nanotechnologie

Stěrače v autě jsou často dost velký problém. Jednak samotný princip klasických mechanický stěračů je značně primitivní a dnes již dost zastaralý a pak také jsou dost nespolehlivé. Stačí, aby trochu víc pršelo a vy hned budete mít o zábavu postaráno. Určitě znáte sami ten divný pocit, když stěrače nestíhají a vy tak musíte jet pomalu, nalepeni na čelní sklo ve snaze něco vidět. Navíc, po čase gumička na stěrači již tak dobře nestírá a v zorném poli Vám tak zůstávají často rušivé čmouhy. Mimo to, jako na potvoru, u spolujezdce je gumička v pořádku a on vidí, a vy ne. Koho by to nenaštvalo. Dobré je, že existuje efektivní řešení v podobě tekutých stěračů.

Přestože, tekuté stěrače nejsou žádnou novinkou, prošel jejich vývoj menší revolucí a nyní tak díky nanotechnologiím, dosahují lepších vlastností než klasické stěrače. Jejich princip spočívá v nanesení silně hydrofobní vrstvy na čelní sklo, která velmi intenzivně odpuzuje vodu. Po nanesení tekutého stěrače, mechanické stěrače nebudete tolik potřebovat. Při rychlosti nad 70 km/hodinu, je rychlost kolem proudícího vzduchu tak velká, že voda je z čelního skla ihned odfouknuta. Díky neviditelným stěračům, jak se jim také často říká, se za deště až o 34% zlepší výhled z auta a Vaše reakční doba bude o 25% kratší. Vaše jízda tak bude mnohem bezpečnější.

Protože, hydrofobní vrstva zůstane na povrchu skla poměrně dlouho (získaný TÜV certifikát produktu garantuje účinky po dobu 12ti měsíců, nebo 30 000 najetých kilometrů), bude jej chránit i když nebude zrovna pršet. Hmyz, který je velkým problémem, nedostane možnost zaschnout přímo na skle, takže půjde snadno odstranit. To samé platí i o námraze, která půjde odstranit mnohem snadněji. Vy tak již více nebudete muset v zimě dávat na přední sklo různé deky, papíry, kartóny a jiné předměty, kterými si řidiči usnadňují ranní škrábání.

O tom, jak takové tekuté stěrače fungují, se můžete přesvědčit v krátkém videu. Jedna polovina skla je ošetřena těkutými stěrači a druhá ne.

httpv://www.youtube.com/watch?v=cHSulUZH2og

Set tekutých stěračů můžete koupit  přímo v e-shopu výrobce NanoConcept.

1 comment for “Tekuté stěrače využívající nanotechnologie

  1. acher
    9. 5. 2012 at 10:29 pm

    no super věcička konečně. Už jsem si je objednal. Tak jsem zvědav 🙂 Víc takových věcí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..