Odstranění filtru pevných částic u naftových motorů

Ekologové a motoristé jsou velcí nepřátelé. Lepší by však asi bylo říct, že ekologové a příroda jsou velcí nepřátelé. Zpravidla přírodě více uškodí, než jí pomohou. Jedním z mnoha příkladů, kdy ekologové ve snaze ochránit přírodu zpravidla neuspějí je automobilismus. Jednou je to hloupý řepkový olej, který se přidává do benzínu, čímž následně ničí motor, který je pak nutné častěji opravovat. To stojí energii, nerostné bohatství apod. Zhruba od rok 2005, život lidem komplikuje novinka v podobě filtru pevných částic.

Filtr pevných částic

Od určité doby (cca 2005) si ekologové vymysleli pro naftové motory filtr pevných částic označovaných zkratkou DPF nebo FAP. Jedná se opět o hloupý nedomyšlený krok, který přírodu zas o trochu více zatíží. Jak? Jednoduše. Samotný filtr pevných částic autu nijak nepomáhá, tvoří jen bariéru mezi motorem a výfukem, v které se zachycují pevná částice vycházející z motoru, zatím co plyny filtrem projdou. Pro Vás to znamená tři zásadní věci. Zaprvé, musíte čas od času, když si elektronika řekne, provádět regeneraci filtru pevných částic. Regenerace – spálení sazí zachycených ve filtru sice proběhne automaticky, avšak musí se jí pomoci jízdou rychlostí zpravidla kolem 80 km/hodinu zhruba po dobu půl hodiny. Zadruhé, následkem vložení filtru mezi motor a výfuk dojde k omezení proudění plynů z motoru, takže na jejich odvedení pryč potřebujete více energie, respektive nafty. To však stojí peníze, navíc je výkon s tímto filtrem auta nižší. Za třetí, na Vás čekají drahé opravy v řádech desítek tisíc, záleží jaké auto máte. Přitom tohle vše je zbytečné a ekologii to stejně nepomůže, právě naopak.)

Odstranění filtru pevných částic

Naštěstí existuje levné řešení tohoto problému. Stačí, když si jednoduše necháte filtr pevných částic odmontovat a přeprogramovat centrální jednotku. Můžete si to nechat odborně nechat demontovat v Praze 5, ul. Spodní  1.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..