Solární nabíječky pro mobilní telefony

S rostoucím výkonem mobilních telefonů sice klesá jejich spotřeba nicméně, pokud telefon aktivně používáte, moc dlouho nabitý nevydrží. Je to způsobené hlavně velkým displejem, který je asi největší žrout hned po procesoru, který dnes již obsahuje výkonné grafické jádro. Prozatím není pravděpodobné, že se přejde na jiný druh baterií, které budou mít vyšší kapacitu, takže buď budete nosit neustále u sebe nabíječku, nebo si pořídíte úžasnou solární nabíječku, s kterou již nikdy více nebudete mít problém na cestách.

Jednoduše, efektivně, zkrátka solárně

Cena solárních panelů se neustále snižuje, zejména v současnosti, kdy se neustále tlačí na snižování spotřeby elektrické energie. Dnes se dá pořídit solární nabíječka pro mobilní telefony doslova za pár stokorun. K dispozici jsou dnes solární nabíječky bez a s baterií. Každá má své výhody. Ta první verze bez baterie je levnější a lehčí, takže stačí, když si třeba v autobuse, nebo ve vlaku vyndáte nabíječku a během cesty při surfování na internetu, si zároveň můžete dobít telefon. V případě verze s baterií, si sice kupujete těžší nabíječku, avšak s jednou nespornou výhodou. Tou výhodou je funkce akumulace energie do baterie nabíječky. Takže budete mít elektrickou energii neustále po ruce. Třeba večer, někde ve stanu, vyndáte tuto nabíječku a dobijete si energii, kterou jste si na akumulovali při túře přes den, když jste jí měli pověšenou na batohu. Z plně nabité baterie nabijete až 10 telefonů. Geniální, že?

Tato solární nabíječka je sice určena pro mobilní telefony, ale díky přítomnosti USB rozhraní si s nabíječkou můžete nabít, nebo napájet cokoliv s totožným rozhraním.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..