Nová zajímavá služba na internetu – Obrazovice.cz

Pokud neznáte internetové stránky Obrazovice.cz, pak věřte, že se jedná o unikátní český projekt malování po síti. Pojďme krok po kroku projekt představit

1 – Jak to všechno vzniklo

Na vánoce roku 2010 dostal zakladatel projektu pan Soukup od své matky ručně nakreslený obrázek jeho samého. Potěšilo ho to víc, než cokoliv jiného. Po nějaké době pana Soukupa napadlo, že by mohl ve spolupráci s několika mladými umělci nabízet na internetu malování na zakázku.

2 – Jak to funguje

Vše je zcela jednoduché. Stačí, když máte nějaké vyobrazení toho, co chcete namalovat. Toto vyobrazení naskenujte, vyfoťte, nebo jakkoliv jinak převeďte do digitální podoby. Soubor, který vytvoříte, připojíte k objednávkovému formuláři, který je na stránkách Obrazovice.cz, kde si vyberete i styl malování, který Vám vyhovuje, velikost obrazu aj. a zašlete převodem na účet 20,-Kč jako důkaz, že nejste internetový robot. Nebojte tato cena se Vám od finální odečte.

Nemáte-li možnost obrázek převést do digitální podoby, můžete ho zaslat poštou. Pokud nemáte žádný obrázek, který by jste mohli naskenovat, nebo zaslat poštou, nezoufejte. Stačí když co nejdetailněji popíšete jak daný člověk, věc, krajina, nebo cokoliv jiného přibližně vypadá. Malíř, který na obraze bude pracovat, se pokusí ve spolupráci s Vámi, provést co nejvěrnější rekonstrukci Vaší vzpomínky.

Poté, co malíř nakreslí obraz, vyfotí ho, a zašle na Váš email k odsouhlasení. Pokud vše bude v pořádku, budete vyzváni k zaplacení. Ihned po zaplacení bude obrázek odeslán na Vaši adresu.

Každý obraz je ručně malovaný originál. Nejedná se o žádnou počítačovou grafiku. Malíř se vždy na obraz podepisuje. Díky tomu má každý obraz unikátní hodnotu. Pokud se malíř, který obraz namaloval proslaví, budete mít doma jeho originál, který časem může mít vysokou hodnotu.

3 – co vše je možné malovat a jakou technikou?

Namalovat je možné v podstatě cokoliv co si budete přát, níže uvedenými technikami:

  • Kresba karikatur (ukázka)
  • Kresbu tužkou (ukázka)
  • Malbu olejovými barvami na malířské plátno (ukázka)
  • Malbu akrylovými barvami na malířské plátno (ukázka)
  • Malbu akvarelovými barvami na malířské plátno (ukázka)
  • Malbu ve stylu popart Andyho Warhola, také na malířské plátno (ukázka)

4 – k čemu je to dobré?

Jedná se o výborný dárek pro rodiče, partnery, kolegu v práci (karikatura), nebo jen pro Vás pro potěšení, které si pověsíte doma na zeď.

1 comment for “Nová zajímavá služba na internetu – Obrazovice.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..