Solární panely a tepelná čerpadla na klíč

I když dotační akce “Zelená úsporám” dopadla pro dost žadatelů ne zrovna tak, jak si představovali, není důvod zanevřít na alternativní energie.

Fotovoltaika i tepelná čerpadla mohou vydělávat i bez dotací

Jak? Jednoduše, už jen tím, že Vám vyrábí dnes již dost drahou elektrickou energii, která do budoucna určitě ještě půjde cenou nahoru, šetříte peníze, i když ne třeba tolik, kolik by jste požadovali. Samozřejmě návratnost není tak vysoká. Navíc, nikdo Vám nezakazuje domluvit se s pár lidmi a postavit si nezávislou fotovoltaickou elektrárnu třeba někde na vesnici prodávat přebytečnou energii někam dál, nebo jí třeba nabíjet baterie atd.. Možností využití je víc, než jen prodej elektřiny energetickým závodům, pro které je tato forma získávání energie spíše pro zlost.

Alternativní zdroje energie v krátkosti, aneb víte jak to vlastně funguje?

Solární panely pracují na relativně jednoduchém fotoelektrickém jevu, který zjednodušeně nastává, když fotony narazí na polovodičovou strukturu. V momentě nárazu se uvolní elektrony, které způsobují elektrický proud a napětí. V zásadě na tom není nic složitého. Tento jev, který objasnil Albert Einstein, je znám téměř 100 let. Za tu dobu se díky moderním technologiím dají vyrobit fotovoltaické panely, které mají velmi slušnou účinnost pohybující se kolem 80% získané energie z dopadeného světla na panel. Fotovoltaické panely se využívají jako alternativní zdroj energie.

Tepelná čerpadla na rozdíl od fotovoltaických panelů využívají zjednodušeně řečeno rozdílů teplot v země, vzduchu nebo vody. Příklad. Teplota země ve hloubce cca 1 metru je po celý rok relativně konstantní. Pokud do této země uložíte trubky s třeba čpavkem, který má nízký bod varu (-33 stupňů Celsia), získáte při běžné teplotě vroucí kapalinu, která své teplo předává v tepelném výměníku, který je umístění u Vás doma. Není na tom v zásadě nic složitého.

Zajímavé že, a to ještě není vše

Firma Enerfin Plus, Vám dodá jakýkoliv z uvedených alternativních zdrojů energie na klíč od společností Stibel Eltron a IVT, které patří mezi špičku ve své oblasti . Stačí se s nimi domluvit co požadujete a pak se jen koukat, protože za Vás vyřídí úplně vše potřebné, hlavně to protivné papírování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..