Nebaví Vás připravovat sypaný čaj? Máme pro Vás řešení pro lenochy

Sypaný čaj je mnohonásobně lepší než porcovaný sáčkovaný čaj. Moje angličtinářka nám o sáčkovaném čaji říkala, že jsou to máčené ponožky a tento čaj striktně odmítala. Často se do takového pytlíku při výrobě dostane i ne zrovna kvalitní čaj, takže jsou její obavy na místě, navíc se do pytlíků nedává zrovna ten nejlepší čaj co je. Ono to dost dobře ani nejde. Musel by to být totiž dost veliký pytlík, protože sypaný čaj se často po zalití vodou rozvine i do několika centimetrů velkých lístků.

Elegantní řešení pro lenochy

Pokud Vás nebaví pěchovat sypaný čaj do vajíček a podobných sítek, které často díky nekvalitnímu zpracování chemicky reagují s čajem a mění jeho chuť, mám pro Vás dobou zprávu. Připravujte čaj ve skleněné konvičce, která vypadá jako jakákoliv jiná konvička s tím rozdílem, že má v sobě plastový vyndavací střední díl, který má v sobě dírky pro louhování čaje. Do tohoto dílu nasypete čaj, nebojte je dostatečně velký i pro milovníky silného čaje. Následně čaj zalijete vodou požadované teploty (konvička vydrží teploty od -20 do +150 stupňů Celsia, avšak pozor varné sklo nevydrží teplotní šoky) a necháte dle libosti louhovat. Až čaj bude dostatečně vylouhovaný, vyndáte střední díl z konvičky a následně můžete čaj servírovat.

Je to jednoduché na přípravu, údržba je snadná, konvičku můžete mít v myčce, nebo používat v mikrovlnné troubě. Konvička samozřejmě není jen na sypaný čaj. Připravíte v ní i ostatní druhy čajů.

Pokud byste takovou konvičku chtěli, nabízíme jí v našem Čajovém lahůdkářství. Konvička je originál přímo z Číny, je z varného skla a je ručně dělaná. Skleněná konvička na sypaný čaj je výborný dárek, skvělá pomůcka i pěkná dekorace, kterou ocení každý milovník čaje. Prohlédnout si jí můžete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..