Kvalitní dřevěný nábytek z teaku nebo eukalyptu vydrží venku desítky let

Teakové a eukalyptové dřevo se vyznačuje vysokou tvrdostí, pevností, pružností a stálostí vůči počasí. Ne nadarmo se z těchto druhů exotických dřevin stavěli lodě, které museli odolávat nepřízni počasí. V obou případech se jedná o vzácné dřeviny, které mají velmi široké spektrum použití (lékařství, hudbu, nábytek, lodě apod.). Není divu, že se z tohoto vzácného dřeva začal po čase vyrábět zahradní nábytek, který je i přes svou vyšší cenu je velmi oblíbený a často se stává designovým doplňkem zahrad.

Jedním z obchodů, kde tento nábytek nabízí je web Nábytek-Zahradní.cz společnosti Vladeko s.r.o. Na jejich stránkách naleznete nejrůznější nábytek z již zmíněných exotických dřevin. Přestože jejich nabídka v obchodě je aktuálně relativně omezená, můžete u nich sehnat kvalitní zahradní nábytek za naprosto bezkonkurenční ceny.

Plasty jsou pasé

Plastový zahradní nábytek nikdy nebude dosahovat kvalit exotického dřeva.  Plasty jsou měkké, praskají, rozjíždí se, ponechané venku velmi brzy zkorodují, jsou neekologické, studené, zkrátka jako zahradní nábytek naprosto nevhodné.

I o dřevěný nábytek se musíte starat

Sice Vám nábytek z exotické dřeviny vydrží velmi dlouho, bez pravidelných olejových implegrancí ztratí svou tmavou barvu a zkracuje se jeho životnost. Nový nábytek je již z výroby dodávaný naimpregnovaný, avšak nezapomínejte jej pravidelně ošetřovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..