Zahradní nábytek

Zahradní nábytek je třeba správně vybírat, protože jeho správný výběr Vám může ušetřit spoustu peněz a času.

Levný plastový nábytek

není vždy to nejlepší co si můžete pořídit. Jednak nevypadá moc pěkně, působí hodně levným dojmem, časem Vám začne korodovat což končí prasknutím plastu. Navíc plastový nábytek je nestabilní, neustále se rozjíždí a hrozí Vám tak při vyšší zátěži nábytku úraz. Proto plastový nábytek není na zahradu vhodný.

Kovový nábytek

je sice lepší než plastový, nicméně také není nejvhodnější. Jednak je studený, po čase začne také korodovat, protože kvalitní nerezový nábytek bude nesmírně drahý.

Dřevěný zahradní nábytek

je mnohem vhodnější než předchozí kovový a plastový nábytek. Proč? Protože tento nábytek je nejčastěji udělán teakového dřeva, což je vysoce kvalitní exotická dřevina, která má ideální parametry.

Teak, dřevina minulosti i budoucnosti

Teak má výborné vlastnosti jako mechanické, mezi které patří mechanická stálost, vysoká tuhost a pružnost, tak chemické vlastnosti jakými jsou odolnost vůči plísním, vodě, hmyzu, vysoká odolnost vůči povětrnostním podmínkám (ne nadarmo se teakové dřevo používalo a stále používá na stavbu trupů lodí) a pokud budete  v pravidelných předepsaných intervalech nábytek natírat teakovým olejem, bude mít dřevo i barevnou stálost.

Možná to nevíte, ale teakové dřevo se používá dokonce i ve zdravotnictví na zmírnění střevních potíží, horečky a kožních onemocnění. Proto se jedná o vysoce kvalitní dřevinu, která je relativně drahá.

Teakový zahradní nábytek je velmi oblíbený díky svému vzhledu a vysoké odolnosti vůči počasí, díky čemuž nemusíte nábytek v podstatě uklízet. Hnití u tohoto dřeva díky přítomnosti vysokého množství oleje je téměř nulové.

Dříve se kvalitní dřevo těžilo ze 150 až 200 let starých stromů, avšak v současnosti v Indonésii, která je hlavním vývozcem tohoto dřeva, díky moderním technologiím pěstování teaku vypěstovali odrůdu, která se dá sklízet již po deseti letech, přičemž dřevo má stále stejné vlastnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..